Ege Haberleri

EGE

  Tanrıverdi, Turgutlulu gaziyi ziyaret etti

  Doğan ÇİZMECİ / TURGUTLU, (Manisa) (DHA)
  09.08.2012 - 12:31 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, 26 Temmuz'da Diyarbakır'ın Lice kırsalında yaralanan ve tedavisine memleketi Turgutlu'da devam edilen er Mustafa Bayram'ı evinde ziyaret etti.

  Hüseyin Tanrıverdi Gazi Mustafa Bayram ile bir süre sohbet etti ve yaralandığı saldırı hakkında bilgi aldı. Daha sonra terör konusundaki gelişmelere değinen Tanrıverdi, son günlerde gerek Diyarbakır'daki gerek Hakkari'deki olayların PKK terör örgütünün sadece insanlık düşmanı değil, aynı zamanda İslam düşmanı olduğunu gösterdiğini söyledi. Tanrıverdi, “Çünkü bu mübarek mukaddes Ramazan ayında hiçbir din, insanların katledilmesinin cevazını veremez. Zerdüşt dini mensupları olduklarını biliyorduk, ancak bu ayda bu kadar zalim bu kadar cani olabileceklerini düşünemedik. Ancak şartlar ne olursa olsun vatanını, insanını, milletini, bayrağını, ezanını düşünen evlatlar oldukça ve milletimiz oldukça bu kahpe terör örgütü muradına eremeyecektir. Türkiye'nin düşmanı, hangi ülkenin maşası olursa olsun, ona destek veren ülkeler de onun hesabını verecektir. Türkiye sahipsiz değildir. Türkiye kendi gençleri ve dinamikleri ile elbette kendi sınırlarını, insanını koruyacak güçtedir, imkandadır. Zulüm, terör nereden ve kimden gelirse gelsin lanetliyoruz” diye konuştu.

  Teröre son vermek için hükümetin de elinden geleni gösterdiğini kaydeden Tanrıverdi, “Hükümetimiz terörün üstesinden gelmek için kararlılıkla mücadele edecektir. Bütün bunların Türkiye'nin önünün kesilmesi için yapıldığını biliyoruz. Ancak Türkiye'nin tekeri o kadar süratli ve güçlü dönmektedir ki, hiç bir engel Türkiye'nin gelişmesini büyümesini engelleyemeyecektir. Önümüze çıkan her türlü engeli millet olarak aşacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı