Ege Haberleri

  Tanrıkulu’dan "şehit ve gazilerimiz unutuldu" sitemi

  İZMİR, (DHA)
  19.10.2015 - 14:09 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi’ne ziyarette bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Aziz Türk Milleti için kanını, canını veren güçlü Türk ordusunun mensupları son 13 yılda unutulmuştur" diyerek iktidara sitemde bulundu.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi emekli gazi albay Rafet Değerli, "Biz dernek olarak şehit ailelerimize ve gazilerimize yardım ve destek vermek amacıyla ciddi çalışmalar yapmaktayız. Ancak devlet yöneticilerinden, belediyeden ve hükümetin diğer kollarından yardım almakta güçlük çekiyoruz. Birçok derdimiz var. Hangi kapıyı çalsak sıkıntımıza çözüm bulamıyoruz. Çünkü kapıyı açan kimse bulamıyoruz" dedi.

  Son 13 yılda AK Parti iktidarının şehit ve gazi ailelerini görmezden gelerek haklarını ellerinden aldığını öne süren Tanrıkulu da, "Çıkarılan yasalar biz her ne kadar kabul etmesek de meclis çoğunluğuna sahip olan AKP iktidarı tarafından geçirilmiş, şehit ve gazilerimizin hakları ellerinden alınmıştır. Bu ülkenin gencecik evlatları gözünü kırpmadan canını verirken, rant ve çözüm süreci peşinde koşan AKP iktidarı şehit ve gazilerimize sırtını dönmüş bu ülkenin bölücülerini görerek onları muhatap almış ve ülkeyi yıkıma götürmüştür. Biz MHP iktidarında tüm bu hakları tekrardan geri vereceğiz. Gazilere ve şehit ailelerine yapılan sosyal tazmin ödemelerinin, onurlu bir hayat sürdürülebilecek düzeyde olması sağlanacaktır. Ordu vazife malulleri ile polis vazife malullerinin özlük hakları iyileştirilecek, gaziler arasındaki eşitsizlik ve mağduriyetler giderilecektir. Gazilere, engelli derecesine bakılmaksızın 3600 günde emekli olabilme hakkı verilecektir. Ücretsiz seyahat kartlarında yaşanan sorunlar çözümlenecektir. Malul sayılmayan gazilerin mağduriyetlerini giderecek düzenlemeler yapılacaktır. Gazilerin, şehit ailelerinin ve malullerin öncelikli olarak işe yerleştirilmeleri, üretime katkıda bulunmaları ve topluma kazandırılmaları sağlanacaktır. 2013 yılında TBMM’de verdiğim ’Şehit ve Gaziler ile Yakınları Hakkında Kamum Teklifi’ni 25’inci dönemde tekrar yineledim. Seçimlerden sonra bu teklifimi güncelleyerek yeniden TBMM’ye sunacağım. Çünkü teklifimizle şehit, gazi ve yakınlarının ekonomik ve sosyal hakları çok daha fazla olacaktır. Onlar için ne yapsak azdır" diye konuştu. Tüm şehit ve gazi ailelerinin Ankara’daki sesi olacağının sözünü verdi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı