Gündem Haberleri

  Tanrıça oyunu

  Hürriyet Haber
  18.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘‘Tanrıça Athena'ya benziyorsun’’ diyerek tanışıp, arkadaş oldukları genç kızları dolandıran iki sahtekârın 40'ar yıl hapsi istendi.

  İzmir Konak'ta, genç kızlara güzel sözler söyleyerek tanışıp arkadaşlık kuran, daha sonra da saat, künye ve bilezik gibi değerli takılarını dolandıran 43 yaşındaki Erdoğan Subaşı ile 27 yaşındaki Kader Bıyıklı yargıç önüne çıktı. 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan sanıkların 40'ar yıl hapisleri istendi. Haklarındaki dolandırıcılık iddialarını reddeden Subaşı, ‘‘Kızlarla, 'Siz Yunan Tanrıçası Athena'ya benziyor-sunuz. Yaydığınız biyomanyetik dalgalardan biri bana çarptı' diyerek tanışıyorduk. Zor durumda olduğumuzu söylediğimizde para ya da takılarını veriyorlardı’’ dedi. Bıyıklı da bu ifadeyi doğruladı.

  Foyaları ortaya çıktı

  Dolandırılan 8 genç kızdan, duruşmaya gelen Emine Ünlü, Arzu Yıldırım ve Ergin Kılıç ise yahtıkları açıklamalarla sanıkların foyasını ortaya çıkardı. ‘‘Tanrıça oyunu’’ kurbanı genç kızlar ifadelerinde şöyle dediler:

  Emine Ünlü: (19 yaşında) ‘‘Kader, tanrıçaya benzediğimi söyledi. Çok ikna ediciydi. Bir gün sonra buluşmak istediğini söyledi. Gelmemi sağla-mak için altın kolyemi aldı. Buluşmaya gelmedi.’’

  Ergin Kılıç: (21 yaşında, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi) ‘‘Kader, Kanal 6'da program yaptıklarını söyledi. Şaka programı çektiklerini sandım. 5 milyon lira para ile üzerinde ismim yazan künyeyi aldı. Ertesi gün buluşmaya gelmeyince dolandırıldığımı anladım.’’

  Arzu Yıldırım: (25 yaşında, kırtasiyeci) ‘‘Erdoğan konuşurken, bileziğime bakmak istedi. Çıkarırken kırıldı. Yaptırmak bahanesiyle aldı ve ortalıktan kayboldu.’’ Sanıkların tahliye istemlerinin reddedildiği duruşma ertelendi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı