Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tankuş'a silah davası

  Hürriyet Haber
  24 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 24 Şubat 2000 - 00:01

  Tabancasını çok sevdi

  GÖREVİNDEN uzaklaştırılan İstanbul Narkotik Şube eski Müdürü Ferruh Tankuş hakkında kendisine tebligat yapıldığı halde silahını teslim etmediği gerekçesiyle dava açıldı. Bir yıl hapsi istenen Ferruh Tankuş, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

  Emniyet eski Genel Müdürü Necati Bilican ve oğlu Murat Bilican hakkındaki iddialarıyla gündeme gelen Ferruh Tankuş'a, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'nca 15 Mart 1999'da meslekten çıkarma cezası verilmişti. Kurul kararında, Ferruh Tankuş'tan üzerine kayıtlı Smith Wesson marka 9 mm.'lik tabancayı da iade etmesi gerektiğini belirtmişti. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, Tankuş silahı tanımadığı bir şahsa devrettiğini söyleyerek iadeyi yapmadı.

  Araştırmalar sonucu silahın bu süre içinde Ferruh Tankuş'un üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Tankuş'tan tekrar silahı teslim etmesi istendi. Tankuş, önce düşmanları olduğunu söyleyerek silahı vermedi, sonra da oturmakta olduğu lojmanı boşaltırken silahı kaybettiğini öne sürdü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı