« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanju'dan Güiza yorumu

Samsun'da Tanju Çolak Futbol Akademisi'nin açılışını yapan Türk futbolunun unutulmaz golcülerinden Tanju Çolak, "Dünrya futbolunda Maradona neyse, Türkiye'de de Tanju Çolak odur. Gol deyince akla Tanju gelir" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Samsun Karnaval Halı Sahası'nda yapılan açılışa çocuklar, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. 6-14 yaş grubu çocukların yer aldığı Futbol Akademisi'nde en büyük ilgiyi Tanju Çolak gördü. Çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek kral birlikte futbol oynadı. Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için yola çıktıklarını belirten Tanju Çolak, "Futbol akademisini Samsun'dan başlattım. Türkiye'nin her yerine götürmeyi amaçlıyorum. Çok güzel talepler var. Öncelikle amacımız sağlıklı bireyler yetiştirmek. Çocuklarımıza iyi bir eğitim vermek. Daha sonra iyi bir sporcu olmalarını sağlamak. Yeni Tanjular, Rıdvanlar, Ardalar Sergenler yetiştireceğiz. Futbol akademisi ile Türkiye'de olmayan şeyleri yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

GÜIZA'NIN PERFORMANSI AYNI DEĞİL

Türk futbolunda golcü sıkıntısı yaşandığını dile getiren Tanju Çolak, Fenerbahçeli Güiza'nın ilk geldiği dönemki performansı ile şimdiki performansı arasında çok fark olduğunu söyleyerek, "İlk geldiğinde çok koşuyor, mücadele ediyordu. Ancak şimdi bunları yapamıyor. Bir maçta 3-4 pozisyon bulabilirsiniz. Bunları da değerlendiremediğinizde eleştirilerin hedefi olursunuz. O nedenle her antrenman sonrası futbolcuların en az yarım saat çalışmalarında fayda var. Bu birazda profesyonellikle alakalı. Maalesef bizim futbolcularımız profesyonel değil" dedi.

Türkiye'de golcülerin basit pozisyonları değerlendirememesine anlam veremediğini kaydeden Tanju Çolak, "Dünya'da Maradona neyse Türkiye'de de Tanju Çolak odur. Gol deyince akla Tanju gelir. O nedenle alt yapıya biraz daha önem vermemiz gerekiyor. Yeni yıldızlar yetiştirmemiz lazım" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler