Tanju Argun, Erdemir'i bıraktı

Hürriyet Haber
12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE'nin en büyük sanayii tesisi olan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (Erdemir) yönetiminde bir yıl içinde ikinci büyük istifa yaşandı. Erdemir Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Tanju Argun, dün sürpriz bir açıklamayla görevinden ayrıldığını duyurdu. Erdemir'den geçen yıl da Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Argüden tartışmalı bir şekilde ayrılmıştı.

Tanju Argun, Erdemir'deki görevinden istifasını, dün İstanbul'da yapılan yönetim kurulu toplantısında açıkladı. Argun, daha sonra yaptığı kısa açıklamada, ‘‘Kurumun daha fazla yıpranmaması için istifa ediyorum’’ dedi.

Argun'un istifasını açıklamasının hemen ardından, boşalan Genel Müdürlük görevine yönetim kurulu kararıyla halen şirketin Yönetim Kurulu Üyesi olan Şener Macun atandı.

Erdemir'den yapılan yazılı açıklamada ise, ‘‘Tanju Bey'in istifasına ilişkin basın mensuplarının gösterdiği hassasiyeti saygıyla karşılıyoruz. Tanju Argun kendi kararıyla istifa etti’’ denildi.

Tanju Argun, uzun yıllar Netaş'ın Genel Müdürlük görevini başarıyla yürütmüştü. Argun, Netaş'tan ayrılıp, Erdemir'e geçmişti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı