« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjevic'in yerine başkası gelmeyecek

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, (A) Milli Takım'ın başına Bogdan Tanjevic'in yerine başka bir teknik adamın getirileceği haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Açıklamada, son günlerde medyadaki bazı yayın organlarında, Basketbol Federasyonu'nun (A) Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjevic'in yerine başka bir teknik adamı getirme düşüncesinde olduğunun iddia edildiği belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:
“Hatta daha ileri gidilerek, bir Yunanlı antrenörün ismi de gündeme getirilmektedir. Önemli bir ameliyat geçiren (A) Milli Takım Başantrenörümüz Sayın Tanjevic, dinlenme sürecini geçirmektedir. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun, 6 senedir hazırlıklarını ve hedeflerini 2010 Dünya Şampiyonası için koyan başantrenör ve yardımcıları Nihat İziç ile Orhun Ene'den başka grupla çalışma düşüncesi kesinlikle yoktur. Dolayısıyla, yeni bir teknik heyetin getirilmesi söz konusu olmadığı gibi, bu konu gündeme dahi gelmemiştir.
Böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağımız günler yaklaşırken, asılsız ve kasıtlı yapıldığını düşündüğümüz bu tür haberleri, kınıyor ve kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz