« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjevic'in bileti kesildi

Size Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'ndan ''Özel haberler'' vereyim..

Meriç TUNCA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Efes Pilsen'e yenildi..

Yenilir..

Kaldı ki ilk kez yenilmiyor..  

Bu üst üste 6'ncı yenilgi..

Ancak bu yenilgiden daha önemlisi, takımın içinde bulunduğu durum..

Fenerbahçeli taraftarlar bu seneden umutsuz..

Fenerbahçeli taraftarlar, Solomon’un gönderilişine de, Tanjeviç'in hala takımı çalıştırmasına da inanılmaz derecede kızgın..

Zaten bu, maçlara  gösterilen ilgiye de yansıyor..

Örnek mi?

Bu sezon başına kadar Sarı-Lacivertli ekibin en küçük bir lig maçını bile en az 2 bin  taraftar izlerken, bu sezon Euroleague karşılaşmalarına <ı>(Ki bunlardan ilki Barcelona gibi bir devleydi) bin seyircinin dahi gelmemesi ve bu rakamın gittikçe azalması <ı>(Cibona Zagreb ile oynanan ikinci maça bin taraftar bile gitmedi) büyük sorun...

Taraftarın durumu bu..

Yönetim ise huzursuz..

Bir yandan geçen sezon 2-0 öndeyken Efes'e 4-2'lik seriyle kaybedilen şampiyonluk, seri sırasında Efes Pilsen'e imza atan Mirsad'ın durumu, 5 maç seyircisiz oynama cezasının alınması, Avrupa'nın önemli genç yetenekleri arasında gösterilen Enes Kanter'in menaceri tarafından apar-topar Amerika'ya kaçırılması, Solomon'un Tanjeviç'le yaşadığı sorunlar nedeniyle yaklaşık 1 milyon dolar ödenerek sözleşmesinin feshedilmesi, senede 2 milyon Euro garanti para alan Gordan Giricek'in uzun süren sakatlık sonucu bir türlü istenilen seviyeye gelememesi negatif bir durum yaratıyor..

Fenerbahçe bu haftadan itibaren zorlu bir dönemeçte..

Ama tabii kulüpte ''Hayırlı'' gelişmeler de var..

İşte onlar;

Sarı-Lacivertli ekip Euroleague'de çarşamba akşamı Abdi İpekçi'de İtalyan Montepaschi Siena'yı konuk ederken pazar akşamı da 19.00'da dev derbide yine aynı salonda Galatasaray'ın karşısına çıkacak..

Ben sizlere hiç hafta sonunu beklemeden olacakları, daha doğrusu kulüpteki önemli bir kaynağımdan aldığım haberleri vereyim;

BİR; Fenerbahçeli yöneticiler M.Siena maçında takımın kesinlikle farklı bir yenilgi alacağı konusunda hemfikirler.. Bu yüzden coach Tanjeviç'in bileti Efes maçı sonrası kesilmiş durumda..

İKİ; Hafta sonu Galatasaray ile oynanacak karşılaşma nedeniyle Tanjeviç'in görevi o maça kadar sürecek.. Fenerbahçe seyircisi, iki kulüp arasındaki anlaşma gereği bu karşılaşmaya alınmayacak.. Bu nedenle derbi maçındaki seyirci dezavantajı nedeniyle yönetim bu karşılaşmaya da kayıp gözüyle bakıyor.. Tanjeviç'in bileti pazar akşamı net olarak kesilecek.. Takım Galatasaray'ı yense de Tanjeviç görevde kalamayacak..

ÜÇ; Tanjeviç'in aslında görevden alındığı bugün tebliğ edilecekti, ancak Karadağ'lı coachın yüksek tazminatı buna engel teşkil etti..

DÖRT: Başkan Aziz Yıldırım, basketbol şubesinde kesin olarak yeniden yapılanmaya gidecek.. Bu nedenle Yıldırımı'ın ''Olmazsa olmaz'' dediği tek isim Aydın Örs ''Ceo'' olarak şubenin başına getirilecek.. Böylelikle iki yıl önce ''Takımı şampiyon yaptığı halde'' gönderilen Örs'e ''İade-itibar'' yapılarak gönlü alınacak.. Aydın Örs idari işlerden sorumlu isim olurken sportij menacerliğe de Doğan Hakyemez getirilecek.. Harun Erdenay ise Hakyemez'in yardımcısı olacak.. Remzi Dilliden sonra Nedim Karakaş da gönderilecek..

BEŞ; Buradaki en önemli maddeye geldik.. Tanjeviç'ten sonra bu takının yeni coachı kim olacak?.. Bir dönem Efes'ta başarılı işlere imza atan ve bir zamanlar İtalya'da Benetton'da görev yapan Oktay Mahmudi dün Efes Pilsen-Fenerbahçe maçını Ayhan Şahenk'te izledi. Kulübe yakın çevreler Mahmudi'nin Fenerbahçe'yi çalıştırmayı çok istediğini söylüyorlar. Kaldı ki Mahmudi'in ismi geçen sezon şampiyonluk kaybedildikten sonra da Fenerbahçe ile anılmıştı. Bu yüzden Aydın Örs ile Doğan Hakyemez'in Mahmuti ile birlikte görev yapması kaçınılmaz bir olay olarak gözüküyor..

ALTI: Şu aşamada Fenerbahçe'de görev yapamayacak tek antrenör Çetin Yılmaz.. Sarı-Lacivertli kulübe 1991 senesinde şampiyonluk yaşatan Çetin Yılmaz her ne kadar yorum yaptığı TV'de kötü sonuçların faturasını Tanjeviç'e kesip, ''Oyuncular ne yapsın?'' gibisinden ''Yumuşak'' geçişler yapsa da Fenerbahçe'de görev yapmasının imkansız olduğunu o da biliyor..

Şimdilik bu kadar..

Kısaca Fenerbahçe'de yaşanacaklara bir kez daha göz atarsak şunları kesin olarak söyleyebiliriz;

Tanjeviç gidiyor..

Aydın Örs ''İdari sorumlu'', Doğan Hakyemez ''Menacer'', Harun Erdenay ''Yardımcı menacer'' olarak göreve geliyor..

Antrenörlük için en kuvvetli aday Oktay Mahmudi.

Unutmadan onu da yazayım..

Mahmut Uslu'nun basketbol şubesindeki etkinliği, bizzat Başkan Aziz Yıldırım tarafından oldukça azaltılıyor.. Hatta ''Yok denecek kadar az'' bir seviyeye iniyor..

Çünkü Başkan, Uslu'nun takım içinde geçen sezondan başlayarak bu sezona sarkan önemli hatalar yaptığına inanıyor..

(NOT: Her ne kadar Fenerbahçe Kulübü az sonra remi sitesinden bu haberi yalanlayacaksa da (Solomon gönderildi haberimizi önce yalanlayıp sonra kabul ettikleri gibi) en geç önümüzdeki pazartesi günü sarı-lacivertli kuılübün basketbol şubesinde yaşanacaklar aynen bunlar.)


Bunları da Beğenebilirsiniz