« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjeviç tehdit etti

Basketbol Milli Takımı’ndaki 16 oyuncunun 13’ünün menajerliğini yapan Tolga Tuğsavul, Sırp koça açtı ağzını yumdu gözünü. Tuğsavul, Tanjeviç’in oyuncularını tehdit ettiğini iddia etti.

Celal DEMİRBİLEK/ Belgrad
SON GÜNCELLEME
BASKETBOL Milli Takımımız’ın 16 kişilik aday kadrosundan 13’unun menajerliğini yapan Tolga Tuğsavul, Belgrad’ta HÜRRİYET’e bu başarısızlığın perde arkasında yaşanan olayları açıklarken, menajerliğini yaptığı oyuncularının tehdit edildiğini iddia etti...

Tanjeviç’in, menajerliğini yaptığınız sporcularınızı olumsuz yönde etkilediği söyleniyor. Doğru mu?

Tanjeviç,
benim oyuncularıma baskı yapıp, ‘Eğer Tolga’yı bırakmazsanız sizi A Milli Takım’da oynatmayacağım’ tehditinde bulundu. Tanjeviç’in direktifleri doğrultusunda bunları Nihat İziç çocuklara söyledi. Hatta Tanjeviç, Fatih Solak’a baskı yapıp ‘Menajerini bırak, Belçika’da sana takım bulayım dedi.

Kötü davrandı Nerelerde yanlışlıklar yapıldı?

Avrupa Şampiyonası öncesi yükleme ve aşırı hazırlık maçları ile takımın form durumunu ayarlayamadı. Benim menajerliğimi yaptığım oyunculara kötü davranarak, az oynatıp, oyuncularımızın kendilerine olan inancını zedeledi.

Bogdan Tanjeviç’le iyi olan diyaloğunuz neden bozuldu?

Nihat İziç, Ersan İlyasova
’yı NBA Draftı’na erken götürdüğümü düşünüp, diğer genç oyuncuların da kafalarını karıştırdığımı düşünüyordu. Doğan Hakyemez ve Başkan Turgay Demirel’i de doldurtarak, Tanjeviç’i bana düşman edip, demeçlerle üzerime saldırttılar.

Levent ve Orhun 2010’a giderken Milli Takım nasıl olmalı?

Oyuncularda büyük revizyon yerine teknik kadroda revizyona gidilip, başarılı antrenörlerimiz Levent ve Orhun’u öne çıkarmamız gereklidir.
Biz maalesef 4 yıldır bu iç savaşı şiddetli bir şekilde yaşıyoruz. Bu konuda bizlerden ve herkesten yardım alınmalıdır. Oyuncularla fazla oynanmamalıdır. İbrahim yaşlandı deyip bir kenara bırakamayız. Bir Türkoğlu ve Okur her zaman gelmez.

Parasal dengenin huzursuzluğu tetiklediği söyleniyor. Ne dersiniz?

Oyuncuların aldıkları paraların halkın beklentilerini arttırdığı ise bir gerçek. Beklentilerin artması ve söylenen laflar oyuncularda baskılar yaratıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler