Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjeviç: Şut yüzdemizi yükseltmeliyiz

15. Dünya Şampiyonası finallerinin hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'nda, başantrenör Bogdan Tanjeviç, şut yüzdesini yükseltmeleri gerektiğini belirterek, "Taktik açıdan ufak ayarlamalar yapmamız gerekiyor" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Abdi İpekçi Spor Salonu'nda milli takımın antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bogdan Tanjeviç, 15. Dünya Şampiyonası finalleri öncesinde hedef belirlemenin zor olduğunu belirterek, "İlk aşamada ilk maçı, sonra 2. ve 3., daha sonra da 4. maçı düşüneceğiz" dedi.

Milli takım olarak iyi durumda olduklarını ifade eden Tanjeviç, "Ankara ve Almanya'daki turnuvalardan sonra takım hakkında daha fazla bilgi sahibiyiz. Şut yüzdemizi biraz yükseltmemiz lazım. Taktik açıdan ufak ayarlamalar yapmamız gerekiyor. Fizik kondisyon açısından çok iyi durumdayız. Almanya'daki ilk maçımızı kaybetmemize karşın yüksek ritmde mücadele ettik. Ancak bir tek şut atamadık. Onun dışındaki oyunumuz iyiydi. Özellikle Fransa karşısında son periyotta mükemmel oyun sergiledik." diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler