« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjeviç: Slovenya'yı düşünmeye başladık

Yunanistan'a yenilmesine karşın (C) Grubu'nu 2. sırada tamamlayarak 2. tura yükselen (A) Milli Basketbol Takımı'nda, antrenör Bogdan Tanjeviç, 2. turdaki rakipleri Slovenya'yı düşünmeye başladıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tanjeviç, Yunanistan maçı sonrası yaptığı açıklamada, bu yenilginin kendilerini çok etkilemeyeceğini belirterek, "Oyuncularımı göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Hepsi alkışı hak ediyor. Yunanistan turnuvanın en iyi takımlarından birisi. Savunmada gerçekten çok iyilerdi. Bu mağlubiyet bizim yolumuzu etkilemeyecek" dedi.

Önlerinde Slovenya maçı olduğunu ve artık bu maça konsantre olduklarını ifade eden Tanjeviç, "Slovenleri hazırlık maçında yenmeyi başarmıştık. Şimdi sıra turnuvada da kazanmaya geldi. Sakat oyuncular, takım düzenini olumsuz etkiledi. FIBA bu turnuvada kadroyu 12 ile sınırlı tuttu. Aslında bu karar bizim gibi sakatlık problemi yaşayan takımlar için ciddi bir sorun. Ersan, Serkan, İbrahim, Ermal sakatlıkları sebebiyle tam performans gösteremiyorlar, ama yine de sahaya takım olarak çıkıyoruz ve mücadele ediyoruz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz