GeriSpor Tanjeviç: Rakipler çok güçlü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tanjeviç: Rakipler çok güçlü

Tanjeviç: Rakipler çok güçlü
refid:3794714 ilişkili resim dosyası

(A) Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, Japonya'da 19 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası'nda rakiplerinin güçlü olduğunu söyledi. Menajer Doğan Hakyemez de “Kura çekimi ve sistem olarak en zor Dünya şampiyonalarından birini oynayacağız" dedi.

Tanjevic, şampiyonada (C) Grubu'nda çok iyi takımlarla karşılaşacaklarını belirterek, “Şampiyonlarla oynayacağız. Avrupa Şampiyonası'nda oynadığımızdan çok daha iyi oynamamız gerekiyor. Türkiye, bizden bunu bekliyor. Turnuvaya başladığımız anda form açısından çok iyi durumda olmalıyız ve hem hücumda hem savunmada etkili oynamalıyız” dedi.

HAKYEMEZ:  ZOR BİR ŞAMPİYONA

Milli Takımlar Genel Menajeri Doğan Hakyemez ise şampiyonanın zorlu geçeceğini dile getirerek, “Kura çekimi ve sistem olarak en zor Dünya şampiyonalarından birini oynayacağız. Grubumuzdaki Yunanistan ve Litvanya son iki senenin Avrupa Şampiyonu. Brezilya ve Avustralya da her zaman üst düzey basketbol oynayan kıta şampiyonları. Katar ise yükselmekte olan bir ülke. Sisteme göre ilk dörde girmek gerekiyor. (D) Grubu'ndan gelecek takımla eşleşeceğiz. Tek maçta eliminasyon olması grubumuzdaki güçlü takımların yanında ikinci bir zorluk. Turnuvanın başından itibaren dikkatli ve özverili oynamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Türkiye Basketbol Federasyonu Heyeti ile organizasyon komitesi arasında da bir toplantı yapıldığı bildirilirken, organizasyon komitesi yetkilisi Samm Murakami ve FIBA'dan Paul Stimpson'un da katıldığı toplantıda 2006 ve 2010 Dünya Şampiyonaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunulduğu ifade edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle