« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjeviç: Rakibimizi bir adım önde görüyorum

Basketbolda 23. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası, yarın Ankara'da sahibini bulacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker takımları arasında oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası ile ilgili olarak bugün bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına Fenerbahçe Ülker ve (A) Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjeviç, Fenerbahçe Ülker Takım Kaptanı Demir Kaan (Damir Mrsic), Efes Pilsen Antrenörü David Blatt, Efes Pilsen Takım Kaptanı Mustafa Abi, Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş ve Ankara İl Müdürü Ahmet Sağlam katıldı.

İlk olarak söz alan Fenerbahçe Ülker ve (A) Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjeviç, kendileri için çok önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, “Bu maçı, Cumhurbaşkanlığı Kupası olması nedeniyle ayrı bir yere koyuyoruz. Hazırlık maçlarında farklı performanslar sergiledik. Ama yavaş yavaş forma giriyoruz. Yarın iyi oynayarak kupayı kazanmak istiyoruz” dedi.

Rakip antrenör Blatt'in de kendisi gibi hem milli takım hem de kulüp takımı çalıştırdığını ifade ederek, “Kendisiyle daha önce görüştüm ve kazandığı Avrupa şampiyonluğu nedeniyle tebrik ettim. Kendisini biraz kıskanıyorum, çünkü hem Avrupa şampiyonluğunu kazandı, hem de büyük bir takımın başına geldi. Rakibimizi bir adım önde ve biraz avantajlı görüyorum” diye konuştu.

Efes Pilsen ve Rusya Milli Takımı Antrenörü David Blatt ise Tanjeviç'in sözlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Tanjeviç de bir çok şampiyonluk kazanmış bir antrenör. Avantajın nerede olduğunu bilmiyorum” dedi.

Lig maçları öncesinde bu maçın oynanmasını ilginç bulduğunu vurgulayan Blatt, “Ama lig maçları öncesinde basketbolseverler için bu karşılaşma ilgi çekici olacak. Kağıt üzerinde eşit şartlarda oynanacak bir maç gibi gözüküyor. İki takımın hocası da milli takımlardaki oyuncuların takıma sonradan katılması nedeniyle işe biraz eksik başladı. Son zamanlardaki performansları açısından iki takım adına da iyi ve güzel bir maç olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Fenerbahçe Ülker Takım Kaptanı Demir Kaan, yarın kaliteli bir maç olacağını düşündüğünü söyleyerek, “İki takım da çok güçlü kadrolara sahip. Biz bu maça iyi hazırlandık. Ankara'da çok taraftarımız var. Onlar bizi Ankara'da hiç yalnız bırakmadı, bu maçta da yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum. Geçen sene elde ettiğimiz şampiyonluktan sonra bu kupayı da kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Efes Pilsen Takım Kaptanı Mustafa Abi de şartların eşit gibi göründüğü bir maça çıkacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Oynayanlar için zor, seyredenler için keyifli bir maç olacak. Hocamız ve sistemimiz yeni, buna adapte olmak biraz zor oluyor. Ancak Türkiye Kupası maçlarında bu sorunu aşmaya başladığımızı gösterdik. Türkiye'deki 3 kupayı da kazanmak ve Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'e kalmayı hedefliyoruz.”

Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen takımları arasında oynanacak 23. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı, yarın saat 20.00'da Atatürk Spor Salonu'nda oynanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler