Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjevic: Mental olarak yorgunuz

A Milli Takımımızın, Portekiz’i 79-69 mağlup ettiği karşılaşma sonrasında Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanjevic maçı değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İLKAN VE ENDER DE OLMASA

Basın toplantısında konuşan Tanjevic, karşılaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtirken, “Bu karşılaşma bizim için çok önemliydi. Kaybedebileceğimiz bir maçta son dakikalardaki oyunumuz, enerjimiz ve tekniğimizle galip gelmesini bildik. Bu sefer şansı olan taraf bizdik. Mücadeleye aslında kötü bir başlangıç yapmamıza rağmen ikinci yarıda özellikle savunmada daha iyi bir oyun sergiledik ve yetenekli oyuncuları Caudio Fonseca’yı durdurduk. Psikolojik olarak çok yorulduk bu nedenle son maçımız için endişeler olabilir fakat Çek Cumhuriyeti maçından da aynı şekilde galip gelmeyi hedefliyoruz.”

Portekiz maçı ardından Bogdan Tanjevic, “Bizim için çok önemli bir maçtı. Portekiz’i son dakikalarda enerjimiz, tekniğimizle yendik. Aksi halde kaybedebilirdik.  Sonunda şanslı olmak da güzel. Maç kötü başladı, kötü gideceğini gördük. Savunma yapmaya başlayıp Fonseca’yı durdurduk. Şanslıydık. Kazanmamız gerekiyordu. Çek Cumhuriyeti’ni de yenmek zorundayız. Bu bizim sistemimizi biraz bozuyor. Mental olarak yorgunuz ve bir sonraki maçı düşünmeye başladık” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler