Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjevic memnun

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası elemeleri hazırlıkları çerçevesinde İtalya'nın Bormio kentinde yaptığı kampı tamamlayarak, İstanbul'a döndü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
THY'nin tarifeli uçağıyla Milano'dan gelen ay-yıldızlılar, günü dinlenerek geçirecek. Çalışmalarına yarın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapacağı antrenmanla devam edecek olan milliler, 23 Temmuz Pazartesi günü ise Sofya Turnuvası'na katılmak için Bulgaristan'a gidecek.

Tanjevic: “Çalışmalardan memnunum”

A Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjevic, Bormio kampında gerçekleştirdikleri çalışmaların kendisini tatmin ettiğini kaydederek, “Artık hazırlıkların ikinci aşamasına geçebiliriz. Oyuncularım fiziksel olarak yeni çalışmalara hazırlar. Şimdi Bulgaristan'daki Sofya Turnuvası'nda hazırlık maçları oynayacağız. Bormio'daki çalışmalardan memnunum” ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da İtalya'da çok iyi bir kamp geçirdiklerini dile getirerek, “Temponun yüksek olmasına rağmen hepsi özveri ile çalıştılar. Herhangi sakatımız yok. Takım olarak yavaş yavaş maç oynamaya hazır hale geliyoruz. Bormio kampı hedefine ulaştı” dedi.

A Milli Takım'ın tecrübeli oyuncularından Ender Arslan da kampın güzel geçtiğini anlatarak, “Kampın sorunsuz geçmesi, sakatlık olmaması en sevindirici tarafı. Yüksek tempoda çalıştık. Saha içerisinde birbirini fazla tanıyan bir takım değiliz. Mümkün olduğunca birbirimizi tanımaya, özelliklerini anlamaya çalıştık. İyi bir kamptı. Artık yavaş yavaş maçlara başlayacağız” diye konuştu.

Sinan Güler ise genç ve bazı değişikliklerin olduğu bir takım ile Bormio'ya gittiklerini belirterek, şunları kaydetti:
“Yorucu ve yoğun bir çalışma süreci geçirdik. A Milli Takım olarak gerek sisteme adaptasyon olsun, gerekse idmanda gösterilen performans olsun bu süreç boyunca çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Şimdi takım olarak neler yapabileceğimizi görmek açısından maçlar oynayacağız. Bu maçlar, Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesinde nasıl performans göstereceğimiz açısından önemli. Umarım başarılı bir şekilde devam ederiz.”
Milli oyuncular Semih Erden, Serhat Çetin ve Birkan Batuk da kampın yararlı geçtiğini ifade ettiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz