« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjevic: Maç çok zor geçti

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, ULEB Avrupa Ligi'nde Almanya'nın Alba Berlin takımını 82-73 yenerek, 2. hafta sonrasında ilk galibiyetlerini almalarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

“Maçın zor geçeceğini biliyorduk ama bu kadar zor olacağını düşünmemiştik. Her şeye rağmen galip geldiğimiz için mutluyum” diyen Tanjevic, şunları kaydetti:
“Alba Berlin, oyun karakterini sahaya yansıttı. Bizi durdurabilmek için kurnazca savunma taktikleri uyguladılar ve biz de zaman zaman bununla başa çıkmakta zorlandık. Maçın zor geçeceğini biliyorduk ama bu kadar zor olacağını düşünmemiştik. Alba Berlin, geçtiğimiz hafta Lottomatica Roma karşısında da çok iyi bir oyun ortaya koymuştu ve bizim karşımızda da bunu tekrarladılar.”

Dün akşamki maçta Alba Berlinli oyuncu Julius Jenkins'in kendilerine büyük sorun çıkardığının da altını çizen Bogdan Tanjevic, “Jenkins adeta yıldızlaştı. Bize en fazla problem çıkartan oyuncu o oldu. Jenkins, en iyi oyunlarından birini oynadı” diye konuştu.

Her şeye rağmen galibiyet aldıklarını için mutlu olduklarını da ifade eden Tanjevic, şu ifadeleri kullandı: “Alba Berlin karşısında özellikle pota altında çok fazla sayı kaçırdık. Ancak her şeye rağmen galip geldiğimiz için mutluyum. Dün akşamki maçta Giricek'in oynamasını bekliyorduk ancak henüz yeterince hazır olmadığını gördük. Beko Basketbol Ligi'nde bu hafta oynayacağımız karşılaşmada kendisine 10 dakika süre vermeyi düşünüyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler