« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tanjeviç bırakıyor

Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan hayal kırıklığının ardından gözlerin çevrildiği koç Bogdan Tanjeviç, sorumluluklarını bilen biri olduğunu belirterek, ‘İstanbul’a döndüğümüzde istifamı federasyona vereceğim. Bu konuda son kararı federasyon verecektir’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise, Tanjeviç’in hatalı olmadığını ifade ederek, ‘Bu olayda en son sorumlu kişi Tanjevic’tir. İstifasını kesinlikle düşünmüyoruz. Ama Milli Takım’da köklü bir değişiklik olacaktır’ yorumunu yaptı.

Koç Tanjeviç maçla ilgili ise, şu değerlendirmede bulundu: ‘Bu takımı hazırlık döneminde hazırlarken, yanlış yapmışım. Takıma iyi oyuncu seçememişim. Sık sık oyuncu değiştirmeyi, oyuncularımı dinç tutmak için yaptım. Kaya’yı kenara almamın sebebi de buydu. Gücü kalmamıştı.’

Sürprizler şampiyonası

34.
Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda sürprizler yaşanmaya devam ediyor. Milli Takımımız’ın baraj maçında Almanya’ya boyun eğmesinden sonra turnuvanın diğer favorilerinden ev sahibi Sırbistan Karadağ ile İtalya da rakiplerine yenilip, şampiyonaya eleme turunda veda etti. Ev sahibi S.Karadağ, müthiş bir çekişmenin yaşandığı maçta Fransa’ya 74-71, İtalya da grubumuzdan ikinci olarak çıkan Hırvatistan’a 74-66 mağlup oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz