ANKARA HABERLERİ

Tanık sessizliğini bozdu

Deniz GÜREL
25 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 24 Aralık 2009 - 20:39

Ankara Hürriyet’in ortaya çıkardığı Gökçek ile Tanık arasında gerçekleşen gizli dava zirvesinin ardından sessizliğini bozan ilk isim Çankaya Belediye Başkanı Bülen Tanık oldu.

Deniz GÜREL

ANKARA Hürriyet’in ortaya çıkardığı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın gizli dava zirvesinin ardından Tanık sessizliğini bozan ilk isim oldu. Görüşmede bir pazarlığın söz konusu olmadığını söyleyen, kurumsal işbirliği için bir görüşme yapıldığını belirten Tanık, “Melih Bey davaların çekilmesi konusunda ısrarcı. Konu iş birliğiyse benim anlayışımda almadan verme de vardır. İşbirlikleri koşulsuz olmalıdır” dedi. Tanık şunları söyledi:

“Melih Bey’le görüşmemizin ardından Çankaya Belediye meclisi’ndeki parti gruplarına bilgi verdi. Kararları danışarak almak geldiğimiz günden beri oturtmaya çalıştığımız yönetim anlayışımızın en önemli unsurlarından.

Maalesef ülkemizde bugüne kadar gelmiş ve her türlü faktörün buna imkan sağladığı “tek adam” olmaya imkan tanıyan bir belediye başkanlığı anlayışı var. Ancak bunu kırmak lazım. Sayıya bakmadan tüm grupların görüşleri alınmalı.

Pazarlık yok

Açıkça belirtmek isterim ki Melih Bey’le görüşmemizde bir pazarlık konusu yoktur. Kurumsal işbirliği hakkında konuştuk. Diğer taraftan yargı kararlarına saygı duymak gerekir. Yargı kimsenin silahı değildir. Kimsenin elinde de bir silah olamaz. O çerçevede Melih Bey çok faza dava kaybediyor diye yargının bizim güdümümüzde olduğu algısının yaratılmaya çalışılması da doğru değildir. Dava açma olayı tehdit unsuru olamaz. Dava yoluyla tehdit ya da sıkıştırma ‘İş yaptırmayım’ anlayışı bizim yöneticilik anlayışımızda olmadı, olamaz.

Kin güdecek değiliz

İki kurum arasındaki anlaşmazlıkların dava açılmadan çözülmesi gerektiğine inanıyorum. Bu görüşmeden çıkan sonucunda işbirliği için bir adım olarak algılanması gerektiğine inanıyorum. Geçmişte yaşananların kinini güdecek değiliz, gerekli esneklikleri de gösterebilirim. İş birliği için koşullar öne sürülmemeli. Kendi kazanmadığım davaları harcamama konusunda çok ısrarlı olmayacağım ancak kamuya mal olmuş davalar konusunda da tek başımıza karar veremeyiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tanık sessizliğini bozdu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı