ANKARA HABERLERİ

Tanık sert konuştu

Deniz GÜREL
11.07.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi ve Çankaya Spor kulübü arasındaki gerginlikle ilgili Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ilk kez bu kadar açık konuştu: "Ahlatlıbel’de belediye mülkü üzerinde bir işgalci var. Yeni düzenleme yapılana kadar (bugün ve yarın), güvenlik sağlanana kadar halkımız oraya gitmesin, giderse de otopark parası ödemesin."

Deniz GÜREL

ÇANKAYA Belediyesi ve Çankaya Spor kulübü arasındaki gerginlikle ilgili Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ilk kez bu kadar açık konuştu.

Çankaya Spor kulübüne geçmiş dönemde ayrılan kaynaklarla ilgili bilgi veren, başta Ahlatlıbel Tesisleri olmak üzere kulübe tahsis edilen yerlerle ilgili açıklamalarda bulunan Tanık şunları söyledi:

Para aktarılmış

"Çankaya Spor Kulübüne geçmiş dönemde belediye bütçesinden çok ciddi bir kaynak aktarılmış. 2004 yılından 2009 yılına kadar doğrudan 23 milyon 450 bin TL spor kulübüne aktarılmış. Bunun yanı sıra Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri, Yıldız Lozan Park, Ayrancı Pazarı, Maltepe Otoparkı da bedelsiz olarak bu kulübe tahsis edilmiş. Bunların da geliri tahmin ediyorum doğrudan aktarılan paradan fazladır. Tüm bunlara karşın spor kulübünün 4 milyon 227 bin TL borcu var.

Göreve geldiğimizden beri spor kulübünün bu harcamaları nereye yaptığını öğrenemedik. Tüm çabalarımıza karşın hesaplarla ilgili herhangi bir dokümana ulaşamadık. Kulüp bunu gizledi. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren bu işin çözülmesini, vatandaşın, Çankayalı’nın hakkının korunması için çalıştık. Geçmiş dönemde Belediye Meclisi’nce alınan kararlarla yapılan bu tahsislerin kaldırılması için yine Belediye Meclisimizce bir karar aldık. Bunu AKP ve CHP gruplarıyla birlikte yaptık. Kaymakamlık Ayrancı Pazarı ve Maltepe Otoparkı’na açtığı davayla bu işgalcileri yerinden çıkardı. Aynı şekilde tahsisi yapılan Lozanpark ve Ahlatlıbel Tesisleri’yle ilgili hukuki mücadelemiz de sürüyor.

Otopark parası ödemeyin

Belediyenin şu anda spor kulübüyle ilgili formel ilişkisi yok. Belediyenin tesisleri üzerinde işgalci var. Şu anda belediyeye rağmen oradaki işgali sürdürüyor. Ayrancı Pazarı ve Maltepe Otoparkı’ndan çıkarıldılar, simdi bu kişiler aynı şekilde tahsis edilmiş Ahlatlıbel ve Lozanpark’ta aynı hakkı iddia ediyorlar.

Belediyeye, belediye meclisine karşı koyan kişilerle ilişki kurmamız mümkün değil önce işgallerinden vazgeçecekler, sonra diyalog kuracağız. Çankayalı’nın, belediyenin hakkını yedirmeyiz. Çankayalı vatandaşlarımız bir süre keyfince piknik yapamıyorsa onlardan özür dileriz ama yine vatandaşımızın hakkını korumak için böyle bir tavır sergiliyoruz.

Tekrar söylüyorum, Ahlatlıbel’de belediye mülkü üzerinde bir işgalci var. Yeni düzenleme yapılana kadar (bugün ve yarın), güvenlik sağlanana kadar halkımız oraya gitmesin, giderlerse de otopark parası ödemesinler."

Kocaoğlu’ndan Tanık’a ziyaret

İZMİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ı ziyaret etti.

CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan’la birlikte Tanık’ı ziyaret eden Kocaoğlu, "Belediye Başkanımıza başarılar dilemek için buradayız. Nice nice beş yıllara diyoruz" dedi.

Tanık ise, ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi, "Sizden güç alıyoruz" diye konuştu.

Samimi bir atmosferde geçen görüşme sırasında iki başkan yerel yönetimlerin sorunları ve başlattıkları projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tanık sert konuştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı