« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tango ve Cash

Beypazarı maçında çok zorlanan Galatasaray’a sonradan oyuna giren Culio ile Kazım hayat verdi. Yeni transferler müthiş bir ikili oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEYPAZARI Şekerspor maçı ile Galatasaray’da iki yeni transfer Culio ile Kazım tam not aldı. Cimbom’un yeni tangocusu Arjantinli Culio, sol kanattan geliştirdiği ataklarla Kazım da her kale önü tehlikesinde bulunmasıyla müthiş bir ikili oldu. Hatta bu futbolculara yeni bir lakap bile bulundu: Tango ve Cash. 1989 yapımı Amerikan aksiyon-polisiye-komedi filminde Sylvester Stallone “Tango”, Kurt Russell “Cash” rolünü oynamıştı.
Çehresini değiştirdi
Önceki akşam zayıf rakibi karşısında yenik duruma düşen sarı kırmızılılar, özellikle ilk yarı çok zorlandı. Uzun süre pozisyon bile bulamadı. Ta ki 31. dakikada Culio, 2. yarının başında da Kazım oyuna girene kadar. Bu iki değişiklik Galatasaray’ın da çehresini değiştirdi. Arjantinli Culio, imza attığı etkili ataklarla takımını gol pozisyonlarına taşıdı. İkinci yarıda yaratılan her tehlikede ise Kazım’ın rolü vardı. Bir gol atan, bir golü ofsayta takılan, bir şutu da direkten dönen futbolcu taraftarlarına büyük güven aşıladı.
Kazım aynı zamanda Baros’un alternatifsizliği nedeni ile sıkıntı yaşayan Galatasaray için yeni gol umudu oldu. Sarı kırmızılı taraftarlar, şimdi daha önce Fenerbahçe’de de santrfor oynayan milli forvetin kendi takımlarında da bu görevi yapıp yapamayacağını merak ediyor.

HAKAN ŞÜKÜR KAZIM VE CULiO’YU DEĞERLENDiRDi

Kazım’a yardımcı lazım

Tek başına kimse G.Saray’ı sırtlayamaz. Kazım kumaşı olan bir oyuncu. Milli Takım’a seçilmesi de onun kalitesini gösteriyor ama daha önce oynadığı takımda kötü bir süreç yaşadı. Fizik olarak da hazır olursa G.Saray’a faydalı olur. Ama tek başına gol sorunu çözemez. Yanına mutlaka bir golcü gerekli.

Culio çok zeki futbolcu

CULIO’yu çok beğendim. Fizik olarak mükemmel. Oyuna girdikten sonra dar alanda adam eksiltmeleri ve şutları onun aynı zamanda zeki bir futbolcu olduğunu gösteriyor. İnşallah zorluk derecesi yüksek maçlarda da aynı performansı sergiler. Bu ülkenin futbol kültürünü benimsemiş görünüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz