MANİSA HABERLERİ

Tanburi Cemil Bey Manisa'da besteleriyle anıldı

DHA
31.03.2016 - 18:34Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da, Türk Musikisi'nin önemli isimleri arasında yer alan Tanburi Cemil Bey besteleriyle anıldı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Mevlana Araştırmaları Kültür Sanat Derneği işbirliğiyle Türk Musikisi'nin önemli isimleri arasında yer alan Tanburi Cemil Bey'i anma programı düzenlendi. Manisa Mevlevihane'sindeki anma programına MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına MHP'li Yunusemre Belediye Meclisi'nin üyesi Hüseyin Köroğlu ve Türk musikisi sevenler katıldı. Programında ilk olarak Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hakkı Demirok, "İstanbul'un Özlü Sesi Tanburi Cemil Bey' konulu kısa bir konuşma yaparak, katılanlara Tanburi Cemil Bey'in Türk Musikisi'ndeki yeri ve eserleri ile ilgili bilgiler aktardı.

Konuşmanın ardından Demirok öncülüğünde İzmir Türk Musikisi Topluluğu Tanburi Cemil Bey'in eserlerini seslendirdi. Katılanlarda oturdukları yerden seslendirilen eserlere eşlik etti. Etkinliğin sonunda Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Demirok'a teşekkür belgesi ve çiçek verdi.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Tanburi Cemil Bey Manisa'da besteleriyle anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 18 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tanburi Cemil Bey Manisa'da besteleriyle anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı