Kırıkkale Haberleri

KIRIKKALE HABERLERİ

  TANAP projesi Kırıkkale'ye katkı sağlayacak

  DHA
  07 Mart 2017 - 10:12Son Güncelleme : 07 Mart 2017 - 10:12

  TANAP projesi Kırıkkale'ye katkı sağlayacak

  Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- TRANS Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), geçtiği güzergah üzerinde yürütülen sosyal ve çevresel yatırım amaçlı projelere fon desteği sağlayacak. Bu amaçla, Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında toplantı düzenlendi.

  Bu amaçla hibe içeriği, kuralları, başvuruların nasıl yapılacağı, uygun başvuru sahipleri, başvuru değerlendirme ve uygulanma süreçleri hakkında potansiyel faydalanıcılara ve bölge halkına bilgi vermek amacıyla sosyal ve çevresel hibe bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Proje ortağı Türk ve Azeri yetkililerin de katıldığı bilgilendirme toplantısında, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine TANAP'ın geçtiği bölgelerde desteklenecek projeler hakkında bilgiler verildi.

  TANAP, YEREL NÜFUSA GÜÇLÜ FAYDALAR SAĞLAYACAK

  Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, TANAP'ın Azerbaycan doğalgazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyan doğalgaz boru hattı projesi olduğunu söyledi. TANAP'ın Türkiye'nin doğalgaz arz güvenliğinin artırılması ve arz güvenliğinin çeşitlendirilmesinin yanı sıra ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunacağının altını çizen Haktankaçmaz, "Boru hattının geçtiği alanlarda sadece yatırım çalışmaları değil, yakın yerlerde sosyal sorumluluk projeleri ve yerleşim yerlerinin alt yapısından, yaşam kalitesini yükseltmeye kadar destek verecek. Her yönüyle Türkiye'ye katma değer sağlayan TANAP, uyguladığı sosyal ve çevresel yatırım programları aracılığıyla güzergahı boyunca yerel nüfusa güçlü faydalar sağlayacak. İnşallah ilimizde güzel projeler çıkacak. Bizler de bu işlerin uygulamaya konulması aşamasında takipçisi olacağız. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KırıkkaleBugün19 ºCÇok Bulutlu
  • Perş16 ºC
  • Cuma15 ºC
  • Cmts14 ºC
  • Pazr15 ºC
  • Pzts18 ºC
  • Salı18 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı