Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tanal: Mitingin masraflarını belediye mi ödedi

  ANKARA,(DHA)
  20.08.2014 - 10:55 | Son Güncelleme: 20.08.2014 - 10:55

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle sunduğu soru önergesinde, Cumhurbaşkanı seçimleri öncesinde "Başbakan Erdoğan'ın Erzurum'da yaptığı mitingin masraflarının Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı" iddialarını gündeme getirdi. Tanal; "300 bin TL'yi geçtiği iddia edilen bu kaynakların Belediye tarafından karşılanması Erzurum halkının 300 bin TL'nin üzerinde Belediye hizmetinden mahrum kaldığı anlamına gelmez mi?" diye sordu.

  CHP'li Tanal, TBMM Başkanlığına sunduğu önergede şu soruları yöneltti; "1-Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları çerçevesinde 06.07.2014 tarihinde Erzurum mitinginin ve oradaki afiş, broşür, bayrak, ilan gibi seçim faaliyetlerinin masrafları ne kadardır ve bu masrafları kim(ler) karşılamıştır?

  2-Bu seçim masrafları Adalet ve Kalkınma Partisi'ne ait Erzurum Büyükşehir Belediyesi imkanları ile mi karşılanmıştır? 300 bin TL'yi geçtiği iddia edilen bu kaynakların Belediye tarafından karşılanması Erzurum halkının 300 bin TL'nin üzerinde Belediye hizmetinden mahrum kaldığı anlamına gelmez mi?

  3-Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi için ayrılacak maddi kaynak evrakını imzaladığı iddia edilen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri'nin adı nedir? Bu usulsüz imzayı attığı için hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

  4-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Talat Uzunyayla'nın söz konusu bu maddi kaynak evrakını usulsüz olduğu gerekçesi ile imzalamadığı ve işbu nedenle görevden alındığı iddiaları doğru mudur?

  5-Erzurum Mitingi'nde olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinglerini kendi imkanları ile değil ancak vatandaşın kullanımına ayrılmış imkanlarla yapmış olması ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin bu usulsüzlüğe ortak olması hukuka aykırı değil midir?"

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı