Basketbol Tamamen insan hatası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tamamen insan hatası

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Erdener, Taurasi olayında bireysel bir yanlış yapıldığını, doping merkezinin kapatılabileceğini söyledi.

HACETTEPE Üniversitesi Rektorü Prof. Dr. Uğur Erdener, başta Diana Taurasi olmak üzere 4 sporcunun doping testlerinin geri çekilmesine açıklık getirdiği basın toplantısında, Doping Kontrol Merkezi’ni kapatmayı düşündüklerini söyledi.

Test sonuçlarındaki yanlışlığın insan hatası olduğunu, ancak bu hatanın kurumun tüm birimleri ile güvenirliğini sorgular hale getirdiğini belirten Erdener, “Tüm yaşananlar, her yönüyle değerlendirilecek. Ancak toplumun rahatsızlığı söz konusu. Hacettepe, eğitim, sağlık ve bilim konusunda önemli bir kurum. Bireysel bir hatanın, bütün kuruma yüklenmesini kabullenemeyiz” dedi.

Özür diliyorum

Doping analizinde sorun olmadığını ve değerlendirmesinde teknik bir hatanın yapıldığını vurgulayan Uğur Erdener şunları söyledi: “Sporcunun itirazı üzerine yapılan incelemede, analizin teknik değerlendirmesinde bir insan hatası olduğu görüşüne varıldı. Diğer 3 sporcu için itiraz olmadı ama merkez olarak 4 analiz test sertifikasını da geri çektik. Başta 4 sporcu olmak üzere herkesten özür diliyorum.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle