« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tamam galiba

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Kupa oyunları uzun boylu... Birincisinin sonuna bakıp, ikincisini bağlamak zor. Bunu bilirim. Hem oynarken, hem yazarken çok yaşadım. Ama dün akşamki oyuna bakıp ‘‘tamam galiba’’ diyebiliyorum. Beşiktaş sahadan istediğini çıkardı. Bu ülkenin hangi takımı olursa olsun, Kocaeli'ne gelirken ‘‘garanti kazanırım’’ diye düşünüp gelemiyor. Beşiktaş'ın da maç öncesi korkularının yanında, iyi düşünülmüş bir maç öncesi senaryosu vardı. Kocaeli'ni üstüne çektiği anda rakibin üstüne çok akıllı gidildi.

Çok uzun zamandır oynamayan Rahim profesyonellik dersi verdi. Oyunun başında yaptığı bir hatadan sonra toparlandı ve Alpay'la beraber iyi eşleşip, Kocaeli'nin bütün hücumlarına karşı koydu.

Ayhan değişik bir oyuncu. Kötü oynadığı zamanlarda bile çok etkili işler yapıyor. Bunu, attığı gol için söylemiyorum. Ürettiği gol pozisyonları için söylüyorum. Hani bir yerde de vazgeçilecek adam olmadığını vurguluyorum.

Amokachi oyundan alındı, ne manası vardı anlamadım. Çünkü oyundan alınacak kadar kötü oynamıyordu. En azından top oynamaya iştahı vardı. Mazereti var mıydı bilmiyorum.

Kocaeli kötü takım değil. Tabii ki Beşiktaş'tan iyi de değil. Beşiktaş daha iyi takım olduğunu, tabelaya yazdırdığı rakamlardan belli etti. Atılan bir ilk gol var, atanın ayağına sağlık. Çok da şık. Ayhan'ın attığı ikinci gol maçı da, turu da kopardı. Maçın hakemi etliye sütlüye karışmadan, iki takımı da rahatsız etmeden, soyadı gibi tatlı tatlı yönetti.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler