Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tam saha pres şaşkınlığı

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 2. maçında Banvit'i 79-77 yenen Fenerbahçe Ülker'in antrenörü Ertuğrul Erdoğan, tam saha presin rakiplerini şaşırttığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erdoğan, Banvit antrenörü Orhun Ene'nin takımını çok iyi yönettiğini belirterek, “Banvit bütün sezonu çok iyi geçirdi. Orhun Ene rolleri çok iyi belirlemiş. Güzel bir kimya kurmuş. Takımını bu maça da iyi hazırlamış. Maça yumuşak başladık. Yedeklerden oyuna sertlik getirecek oyuncu arayışımız oldu. Tam saha pres onları şaşırttı. Takımı uyandırdı” dedi.

Salona gelen az sayıdaki Fenerbahçe taraftarının özellikle kendilerine son 15 dakikada büyük destek verdiğini vurgulayan genç teknik adam, “Oyuncular biraz sanatçı gibidir. Alkışa pozitif reaksiyon veriyorlar. Maalesef salonu dolduramıyoruz. Kazandığımız için sevinçliyiz. Bu takım oyunun her aşamasında mücadele etmeye çalışıyor. 2-0 öne geçtik. Avantajlı bir şekilde Bandırma'ya gideceğiz. Ümit ediyorum seriyi erken bitiririz” diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker'in tecrübeli oyuncusu Ömer Onan da kötü oynadıkları bir maçı kazanmayı başardıklarını söyledi.
Ömer Onan, ilk yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını vurgulayarak, “İkinci yarı insanüstü efor sarf ettik. Herkes çok iyi mücadele etti. 20 sayı geriden gelip maçı kazandık. Bandırma'da da kazanarak seriyi 3-0 tamamlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz