« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tam iflas

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Dün akşam ben G.Birliği karşısında kalecisinden sol açığına, oyuna sonradan giren oyuncularına kadar tümüyle iflas eden bir G.Saray izledim. Karşısında gerçekten dört dörtlük bir takım vardı; G.Birliği. Bir de üstelik kendisine göre gördüğü her yanlışı hem G.Saray'ın, hem de G.Birliği'nin aleyhine çalan bir hakem; Bülent Uzun. Ve tabii yardımcıları.

Galatasaray'ı bu kadar yüreksiz, bu kadar bezgin olarak uzun zamandır izlememiştim. Hagi'nin maça en ufak bir katkısı yoktu. Hagi maç bitti, hala kıpırdayacak. Söylendiğine göre hastaymış. İyi, güzel de hastaysa niye oynadı yahut Fatih onu 5. dakikada neden oyundan almadı?

Galatasaray defansı tam bir fiyasko. Bülent yeni yeni oynuyor, onu affedebilirim. Ya Popescu ve K.Hakan'a ne demeli. Hele hele G.Saray'ın sol kulvarında oynayan önce Ergün, sonra K.Hakan G.Saray'ın ipini çeken iki celladıydı doğrusu.

Galatasaray orta sahasına gelince, dün akşamın müflis Galatasaray'ının en kötü oyuncularıydı. Sağ tarafta Okan, onun yanında son günlerin süperi Ümit, sonra Tugay, sonra Hasan Şaş ve yukarıda yazdığım gibi Ergün ve K.Hakan.

B.Hakan zaman zaman böyle oynuyor. Zaten o ya 10, ya da dün akşamki gibi 0. Sonradan oyuna giren Suat da arkadaşlarının kötü oyununa iştirak etti ve Galatasaray'ın iflasına son mühürü vuranlardan biri oldu. Bu, dün akşamki G.Saray- G.Birliği maçının tenkidi. Hiç kimse G.Saray daha önce Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde şöyle oynamıştı, böyle oynamıştı demesin. Galatasaraylı taraftarlar maç bitiminde kendi futbolcularının tümünü yuhalıyor, G.Birliği'ni alkışlıyorsa buradan siz hangi anlamı çıkarmak istiyorsanız çıkarın.

G.Saray gol kaçırmadı mı diyeceksiniz, ikinci yarının başında önce Hakan, sonra oyuna giren Arif üç tane bir metreden golü kaçırınca G.Saray için yapılacak hiçbir şey kalmadı.Bazen böyle sonuçlar iyi giden takımlara ders olur. G.Saray çok havalanmıştı.Bunları da Beğenebilirsiniz