Ege Haberleri

EGE

  Talihsiz Ece’nin ölüm yolculuğu

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  06 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ekim 2011 - 21:26

  KARŞIYAKA 1775 Sokak’ta önceki gün 19.00 sıralarında otomobiliyle geri manevra yapan Nuriye Aynur Köker (64), iddiaya göre fren yerine gaza basınca, otomobilin yönetimini yitirdi.

  Aniden hızlanan araç, geri geri kaldırıma çıktıktan sonra burada, annesinin  kuaför dükkanının önünde duran Ece Altıntaş (14) ile İsa Kaya Katar’a (18) çarptı.

  Üç hastane dolaştı

  Kaza yerinde bir süre ambulans bekleyen Ece Altıntaş, ilk olarak Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada acil serviste kontrolleri yapılan ve bacağındaki atar damarının kesildiği bildirilen Ece, ameliyat için Ege Üniversitesi’ne gönderildi. Ancak aile üyelerinin iddiasına göre, burada ameliyat yapacak doktorun olmadığı söylenerek bu kez de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Hastaneler arasındaki yolculuk sırasında da üç kez kalbinin durduğu bildirilen Ece, ameliyata alındığı sırada yaşam savaşını yitirdi.

  Acı haberi alan yakınları sinir krizi geçirdi, üvey annesi Canan Altıntaş, “Hastanelerden birinde müdahale edemediler, diğerinde ‘doktor yok’ dediler. Hukuk mücadalesi başlatacağız” dedi.

  Bu arada kazada yaralanan İsa Kaya Katar’ın sağlık durumunun ise, iyiye gittiği açıklandı.  Gözaltına alınan Köker’in, geri gittiği sırada kaldırımdakileri fark etmediğini söylediği öğrenildi.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı