« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Talihsiz başladı Onur’la bitti!

Fırtına’nın Avrupa’ya vedasında yeni transferlerin maça yetişememesi ve Mehmet Ekici’nin sakatlığı etkili olurken, Onur, önce yarattığı kriz, rövanşta da yaptığı hatalarla kötü sonda baş rolü oynadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA Avrupa Ligi’nden elenen Trabzonspor’da büyük hayal kırıklığı yaşanırken, takımın kadro değeri olarak 50’de 1’i olan Rabotnicki’ye üstünlük kuramamasının sorumluları aranıyor. Şota’nın ‘Vitrinimiz’ dediği UEFA Avrupa Ligi’ne erken veda eden Fırtına’da biletin nasıl kaçtığına ve takımın genel durumuna gelin hep birlikte bakalım...

1-KABUS MAKEDONYA’DA BAŞLADI

Takımın hazırlık kampında yakaladığı olumlu havayı Onur krizi bir anda alt üst etti. İlk maça yetişmeyen yeni transferlerin üzerine Mehmet Ekici’nin sakatlığı da eklenince Makedonya deplasmanı kabusun başlangıcı oldu. Rabotnicki’nin Trabzon’dan daha oturaklı mütavazi kadrosundan deplasmanda çıkarılamayan beraberlik, Avni Aker’de kaçan turun habercisi gibiydi.

2-ONUR’UN KAFASI HALA KARIŞIK

Ligin başlamasına bu kadar az bir süre varken hazır olmayan, üstelik deplasmandan mağlup dönen Trabzonspor’da takıma 4 gün izin verildi. Özür dileyip geri dönen ve ‘hiç gitmedim ki’ diyen Onur ise aslında kafa olarak dönememişti. Uzatmaya ramak kala kullandığı ve kısa düşen degajı sonrası yanında olan şans, bitime 1 dakika kala boşa çıktığında çok uzağındaydı.

3-EL FRENİ CARDOZO OLDU

Her şeye rağmen Avni Aker’de tur için saldıran ve istediğini almak için sabırsızlanan Trabzon’u frenleyenlerden biri de Oscar Cardozo’ydu. Arkadaşlarının hareketli oyununa bir türlü ayak uyduramayan Paraguaylı yıldız, ikinci golün gelmesine engel oldu. Cardozo’nun yerine Deniz Yılmaz biraz daha erken oyuna alınsaydı belki de iş uzatmalara kalmadan bitecekti.

4-TEK TESELLİ MBIA’NIN PERFORMANSI

Yeni transferlerin göz dolduran oyunu ve Mbia’nın ilaç gibi gelen hırsı bordo mavililer için gecenin tek tesellisi oldu. Sakatlıktan çıkmasına rağmen 120 dakika sahada kalan Mbia, Mehmet Ekici’nin yokluğunda oyun kaptanlığını çok iyi üstlendi. Artık tek hedefi lig olan Trabzonspor’da Mbia’nın erken adaptasyonu önemli bir ihtiyaca karşılık gelecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler