« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Talihsiz açılış

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Almanya kampının yıldızı Kemalettin'in kolu kırıldı


Fenerbahçe, yenilenen ve güçlenen kadrosu ile dün Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda taraftarı ile kucaklaştı. Ancak geçtiğimiz sezon sakatlıklar nedeniyle çok canı yanan Fenerbahçe'nin 1999-2000 sezonuna da talihsizlikle girmesi moralleri bozdu. Kemalettin'in 1.5 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Muhteşem gösteri

Fenerbahçe'nin yeni sezon açılışı hem görkemli, hem de buruktu. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda binlerce taraftarı ile kucaklaşan yenilenen ve güçlenen sarı lacivertliler, Kadıköy'ü sarstı. Athena, Deniz Seki, Ferda Anıl Yarkın ve Yaşar İpek'in müzik ziyafetini havai fişek ve lazer gösterileri izledi.

Dilmen’e alkış

Fenerbahçe tribünleri, yeni teknik direktörleri Rıdvan Dilmen'e büyük sevgi gösterisinde bulundu. Tribünlerden en çok alkışı ise yeni transferler Alpay, Johnson, Preko ile Sergen ve Uche aldı. Sarı lacivertli taraftarlar Moldovan ve Metin Diyadin'e de sevgi gösterisinde bulundu.

Kemalettin şoku

Sezon açılışındaki görkeme rağmen burukluk da yaşandı. Sabah yapılan idmanda Kemalettin'in sakatlanması herkesin moralini bozdu. Serkan ile çıktığı hava topu mücadelesinde sağ elinin üzerine düşen Kemalettin acı ile bağırmaya başlayınca hemen Özel Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan kontrolünde Kemalettin'in dirseğinde iki kırık tespit edildi.

6 sakat vermişti

İki saat süren ameliyatı gerçekleştiren Prof.Dr.Osman Güven, Op.Dr.Asım Baykan, Op.Dr.Ufuk Nalbantoğlu'ndan kurulu ekip, Kemalettin'in en az 1.5 ay sahalardan uzak kalacağını, 3 gün boyunca da hastanede kalacağını açıkladılar. F.Bahçe'de geçen sezon da H.İbrahim, Uche ve Metin'in ayağı, Erol'un elmacık kemiği, Högh ve İlker'in burnu kırılmıştı.

Kemalettin isyan etti

Fenerbahçe'nin sabah yapılan idmanında sağ kolu direğinin iki yerinden kırılan Kemalettin'e ilk müdahaleyi saha içinde Dr.Cengiz Dinç yaptı. Ardından hastaneye kaldırılan Kemalettin ameliyata alındı. 1.5 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Kemalettin, ‘‘Tam formumu bulmuşken böyle bir talihsizlik yaşadık. Diyecek birşey bulamıyorum’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz