Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Talihli gariban

  Hürriyet Haber
  05 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ocak 1999 - 00:01

  Sayısal'dan 264 milyar lira kazanan Antalya Gazipaşalı Selahattin Yiğit dün ortaya çıkarak parasını aldı. Çok yoksul günler geçirdiğini anlatan mobilyacı Yiğit, ilk olarak en büyük hayali olan Murat 124 otomobil alacağını söyledi.

  ‘Üç gün aç kaldım, çok sefalet çektim....’

  Bu sözlerin sahibi Sayısal Loto'nun, 1.6 trilyon liralık büyük ikramiyesinin 6'da birlik bölümü olan 264 milyar liranın sahibi.

  Bugüne kadar paranın 264'te birini bile bir arada görmediğini söyleyen Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde mobilyacılık yapan ve ayda 80 milyon lira maaşla geçinen Selahattin Yiğit, dün parasını aldı.

  12 yaşından bu yana mobilyacılarda ‘talaş tozu’ yuttuğunu söyleyen 39 yaşındaki Yiğit, dün 264 milyar 523 milyon 600 bin liralık ikramiyesini almak için arkadaşlarıyla birlikte Milli Piyango'nun Balgat'taki binasına geldi. Gazetecilerden çekindiği gözlenen ve sürekli olarak kaçan Yiğit, hayatında ikinci kez Sayısal Loto oynadığını söyledi.

  KARIM İNANMADI

  Yiğit, çalıştığı iş yerinde ‘karyola yaparken’ tek bir kupon oynadığını kaydetti. Kuponu cuma günü yatırdığını anlatan Yiğit, 12 yaşından bu yana yaptığı mobilyacılık işini bırakacağını ve bir sera kuracağını söyledi. Bu serada zor durumda olan fakir kişileri çalıştırarak onlara yardım edeceğini belirten Yiğit, Sayısal Loto oynamaya devam edeceğini de kaydetti. Sayısal Loto'da bir daha büyük ikramiyeyi kazanması durumunda ise bu paranın tamamını fakirlere dağıtacağını açıkladı. Eşine ‘‘Parayı almak için Ankara'ya gidiyorum’’ dediğini, ancak karısının hâlâ bu paranın çıktığına inanmadığını belirten Yiğit, çalıştıracağı iş yerinde de en yüksek maaşları vereceğini söyledi.

  En büyük hayali, Murat 124

  ‘‘Parayı düşündükçe, yoksul yaşadığım günler aklıma geliyor’’ diyen Yiğit, bu parayla ilk olarak hayalindeki Murat 124 marka otomobili alacağını da açıkladı. Orta 2 ve lise 2'de okuyan iki çocuğu bulunan Yiğit, paranın insanı değiştirmeyeceğini de savundu. Milli Piyango İdaresi Muhasebe Dairesi Başkanı Ali Çetin'den çekini alan Yiğit merdivenlerden inerken elinde salladığı çeki de heyecandan düşürdü.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı