Gündem Haberleri

  Taliban'dan intikam yemini

  Hürriyet Planet
  02.05.2011 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Taliban'ın Pakistan'da bulunan kolu, El Kaide liderinin öldürüldüğü açıklamasına sert bir tehditle yanıt verdi.

  Taliban Sözcüsü İhsanullah İhsan, bilinmeyen bir yerden AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, "Eğer bin Ladin şehit olduysa, ölümünün intikamını alır, ABD ve Pakistan hükümetlerine ve güvenlik güçlerine saldırılar düzenleriz" dedi.

  İhsan, "Bu insanlar İslam düşmanıdır" dedi.

  Taliban sözcüsü, örgütün bin Ladin'in ölümünü teyit etmeyi başaramadığını da sözlerine ekledi.

  İhsan, "Eğer bin Ladin şehit olduysa bu bizim için büyük bir zaferdir çünkü hepimizin amacı şehit olmak" dedi.

  Ameikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Leon Panetta da, El Kaide'nin Usame bin Ladin'in öldürülmesinin intikamını almasının "neredeyse kesin" olduğunu söyledi.

  Panetta, "Bin Ladin ölse de El Kaide ölmedi. Teröristler kesinlikle onun intikamını almaya çalışacaktır. Dikkatli ve kararlı olacaklardır" diye konuştu.

  PAKİSTAN'DA PATLAMA: 4 ÖLÜ

  Taliban'ın saldırı tehdidinde bulunduğu saatlerde, Pakistan'ın kuzeybatısındaki bir cami yakınlarında meydana gelen patlamada 1 kadın ile 3 çocuk hayatını kaybetti.

  Bin Ladin'in öldürüldüğü Abbottabad kentinin yaklaşık 50 kilometre batısındaki Çarsadda kasabasındaki bombalı saldırıda 2'si polis 5 kişi de yaralandı. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

  HAMAS KINADI

  Gazze Şeridi'ni kontrol eden Hamas da, Bin Ladin'in öldürülmesini kınayarak, operasyonu "Kutsal Arap liderine yönelik suikast" olarak nitelendirdi.

  Hamas hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye, "Herhangi bir Müslüman'a veya mücahide suikast düzenlenmesini şiddetle kınıyorum" diyerek, Bin Ladin'e "Allah'tan rahmet" diledi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı