Dünya Haberleri

DÜNYA

  Taliban korsanlarla görüşmemekte kararlı

  Hürriyet Haber
  07 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2000 - 00:01

  Afganistan hükümetinin İngiltere’deki temsilcisi General Ratmatullah Sasi, Afgan Havayolları’na ait bir uçağı kaçırarak Londra’ya indiren ve 160 kişiyi rehin tutan hava korsanlarıyla hiçbir şekilde görüşme yapmayacaklarını açıkladı.

  Sasi, hükümetinin bu konudaki kararlılığını, „Hiç kimseyle hiçbir koşulda ve hiçbir şekilde görüşmeyiz. Bu terörizmdir, bunu yapanlar teröristtir ve bu kişileri lanetliyoruz“ sözleriyle dile getirdi.

  Kaçırılan uçakta bulunan 160 kişinin güvenliklerini tamamen İngiliz makamlarının beceri ve bilgisine emanet ettiklerini belirten Sasi, İngiliz SAS kuvvetlerinin sorunun üstesinden geleceklerine olan inancını da aktardı.

  Sasi, teröristlerin ne istediklerinin kendilerini hiç ilgilendirmediğini de kaydederken, söz konusu kişilerin, kaçırdıkları uçağı indirmek için bir İngiliz havaalanını seçmelerini de „aptallık“ olarak niteledi.

  Sasi, profesyonelliği, iyi eğitimi ve yüksek standardıyla tanınan İngiliz özel harekat birliklerinin sorunu kimsenin burnunu kanatmadan çözeceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı