Ege Haberleri

  Talep oluşursa yatırıma hazır

  Hürriyet Haber
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doğu Avrupa ve Ortadoğu liderliği hedefiyle faaliyetini sürdüren İnci Akü, 2010’u yüzde 20 büyüyerek kapatırken, dikkatini elektrikli araç teknolojilerine yöneltti.

  Enerji tasarrufunu ön planda tutan yeni nesil otomobil teknolojisini yakından takip eden İnci Akü, Nano Gold ürününe “micro hibrit” diye tabir edilen “stop-start” özelliği olan araçlarda kullanılabilme özelliğini de ilave ederek sektörde bir yeniliğe daha imza attı. İnci Akü Sanayi CEO’su Göksel Paker, otomotiv sanayiindeki gelişmelere paralel hazırlıklarını yürüten İnci Akü’nün, elektrikli araçlar sektörünün belli bir büyüklüğe ulaşabilmesi durumunda bu alanda yatırım yapmayı planladığını vurguladı. Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun lider akü üreticisi hedefi ile faaliyetlerini sürdüren İnci Akü’nün 2010 yılını bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 20 büyüyerek kapattığını dile getiren Paker, “Gelecek hedeflerimize ulaşmak için gerekli alt yapı yatırımlarını sürdürüyoruz. Bu kapsamda yapacağımız yatırımlarla 2013 sonuna kadar yıllık akü üretme kapasitemizi 7 milyon adete çıkaracağız” dedi.

  66 ÜLKEYE ULAŞTI

  Geçtiğimiz temmuz ayında Manisa’da yeni bir fabrikanın inşaatına başlayan İnci Akü’nün, 100 bin metrekare alana kurulup 2013 yılında tamamlanması planlanan tesisi Türkiye’nin BREEAM sertifikalı ilk üretim tesisi olacak. Fabrikada endüstriyel uygulamalara yönelik yeni ürünler üretilecek. Bu arada EAS, Hugel ve Blizzaro markalarıyla ürettiği ürünleri 2010 yılında 66 ülkeye ihraç eden İnci Akü, firmalarının ürünlerini yurt içinde güçlü distribütörü İncitaş ile 90 ana bayi, 3 bin 500’e ulaşan perakende satış noktası ve 180 teknik servisi ile iç piyasada tüketiciye ulaştırıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı