Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Talep halktan kıvılcım benden

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN / ANKARA
  29 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 01:34

  CHP Genel Başkanı olan Kılıçdaroğlu’na halkın büyük bir talebi olduğunu vurgulayan Önder Sav, “Ben sadece bu talebe küçük bir kıvılcım çaktım. Partinin yol açıcısı kendisidir” dedi.

  Yeniden Genel Sekreter olması beklenen Sav, CHP’nin yeni bir döneme girdiğini, partinin çıtasını yükseltmekten başka amacının olmadığını söyledi.

  YENİ dönemde de CHP Genel Sekreteri olması beklenen Önder Sav, Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili talebin halktan geldiğini kendisinin ise sadece küçük bir kıvılcım çaktığını söyledi. Kılıçdaroğlu’na verdiği destek nedeniyle Deniz Baykal ve arkadaşları tarafından, ihanete varan suçlama ile karşılaşan Sav şöyle konuştu:

  Adım anons edilmeyecek

  Genel Başkan’ın statüsüne saygılı, deneyimli bir siyasetçiyim. Ufak hesaplar içinde olmam mümkün değil. Zonguldak gezisi sırasında iradem dışında, adım Genel Başkan ile birlikte anons edildi. Bu bir daha olmayacak. Bu konuda gereken uyarıyı yaptım.

  Partinin yol açıcısı

  Artık CHP yeni bir döneme giriyor. Şu anda partiyi ileri götürmek, çıtasını yükseltmek, başarısından öte hiç bir amacım, gayretim, olamaz. Bu konuda üzerime düşen her görevi yapacağım. Kemal Bey, partimizin Genel Başkanı. Partinin yol açıcısı kendisidir. Onun açtığı bu yolda, birlikte büyümek için çalışıyoruz. Çok ahenkli, düzgün bir ilişkimiz var. Genel Başkan adayı olmadan önce yaptığımız değerlendirmeler neyse onu sürdürüyoruz. Benim ne kadar özverili çaba içinde olduğumu süreç gösterecek. Halkın Kemal Bey’e yönelik büyük bir talebi oldu. Ben ise sadece bu talebe küçük bir kıvılcım çaktım.

  Benim gücüm çok doğal

  10 yıllık genel sekreterim, örgütteki gücüm çok doğal. Elbette örgütle ilişkim var, belleğim de yerinde. Geçmişi bilerek herkese öyle davranırım.
  Bunları da partinin başarısı için yaparız. Parti başarılı olmadıktan sonra ne anlam var. 1999 seçimlerinde ön seçim yapıldı, birinci oldum ama parti baraja takıldı. Bugüne kadar sivri yapılanmalara, hakaretleri nedeniyle partiden ihraç edilmişlere geçit vermedik. Ama, öyle gelişmeler oluyor ki, örgüt yazı yazıyor, ‘Bizden de iyi çalıştı’ gibi. Neden direnelim, alıyoruz partiye. Bugün de kimseye baraj koyacak değiliz. Kemal Bey sonrası, partiye üye olmak için bir talep var. Parti Meclisi’nin ilk toplantısının ardından, bu konuda, örgütlere genelge yollarız. Partiye gelip de kapıdan dönen olmayacak. Dönen olursa, haksızlık yapılmışsa hemen gelsin, gereğini yaparız. Şu anda yaklaşık 700 bin üyemiz var. Görünüyor ki, kısa sürede bu rakam çok yukarı çıkabilir.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı