Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Talat'ın ödül vermesi KKTC'lileri sevindirdi

  A.A.
  28.08.2006 - 13:29 | Son Güncelleme: 28.08.2006 - 13:29

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde Ferrari pilotu Felipe Massa'ya birincilik kupasını vermesi, KKTC'lileri sevindirdi.

  Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Şubesi'nin daveti üzerine Bursa'ya gelen KKTC Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Genel Başkanı ve aynı zamanda KKTC Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Ertan Ersan, 203 ülkede yaklaşık 2 milyar kişinin izlediği görüntülerin kendilerini çok mutlu ettiğini bildirdi.

  Birincilik ödülünü KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın takdim etmesinin yerinde bir karar olduğunu ifade eden Ersan, “Bu konuda, bu işe kim el attıysa ve kim organize ettiyse Allah ondan razı olsun. Cumhurbaşkanımız sayın Talat'ın öyle bir ortamda kupayı vermesi bizleri çok sevindirdi” dedi.

  Ersan, kupa töreniyle birlikte tüm dünyanın Türkiye'nin her zaman KKTC'nin yanında olduğunu gösterdiğini ifade ederek, “Anavatanımız her zaman bizimle olduğunu yanıbaşımızda gösterdi. İnanının hepimiz çok sevinçliyiz” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı