Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Talat: Rum yönetiminin direnişi sürdürülebilir bir politika değil

  (a.a.)
  01 Şubat 2006 - 21:17Son Güncelleme : 01 Şubat 2006 - 21:17

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs konusundaki gelişmelerin, Rum yönetiminin ısrarlı direnişinin sürdürülebilir bir politika olmadığını gösterdiğini söyledi.

  Gazimağusa Limanı'nı ziyaret eden Talat, Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Limanlar Dairesi Müdürü Davut İzkan ve diğer yetkililerle görüşerek liman hakkında bilgi edindi.

  Talat, Gazimağusa Limanı'nın kentin kuruluş nedeni ve hayat damarı olduğunu belirterek, mevcut koşullar nedeniyle limandan kapasitesinin çok altında yararlanıldığını, ancak son dönemdeki ekonomik büyümenin limanda hareketliliği artırdığını kaydetti.

  Kıbrıs konusundaki gelişmelerin Rum yönetiminin ısrarlı direnişinin sürdürülebilir politika olmadığını gösterdiğini ifade eden Talat, “Biz her bakımdan hazırlıkları sürdürerek, izolasyonların yavaş yavaş kalktığı koşullarda adaptasyonumuzu yapmalıyız” dedi.

  Kıbrıs sorununun varlığıyla yaşarken izolasyonlardan en fazla etkilenen kurumlardan birinin de liman ve liman çalışanları olduğunu kaydeden Talat, buna göre hareket edildiğini, bugünkü koşullarda yapılabileceklerin azamisinin yapıldığını söyledi.

  Cumhurbaşkanı Talat, daha sonra Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü ile Antalyalılar Mahalesi'ni de ziyaret etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı