Gündem Haberleri

  Talat İstanbul'da kalp ameliyatı olacak

  LEFKOŞA (A.A)
  27.02.2006 - 10:46 | Son Güncelleme:

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, İstanbul'da dün yapılan sağlık kontrollerinde bir damarında daralma olduğunun tespit edilmesi üzerine büyük ihtimalle bugün İstanbul'da by-pass ameliyatı olacağı bildirildi.

  Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Asım Akansoy, Talat'ın temaslarda bulunmak üzere 23 Şubat'ta İstanbul'a gittiğini, Boğaziçi Üniversitesi'ni ziyaret ederek konferans verdiğini ve TÜSİAD Yönetim Kurulu ile de bir araya geldiğini hatırlattı.

  Talat'ın dün sağlık kontrolünden geçirildiğini, kendisine yapılan talyum testi ve anjiyodan sonra bir damarında daralma olduğunun tespit edildiğini ifade eden Akansoy, “Daralma olan damarın yeri dolayısıyla de cerrahi operasyona gerek duyulmuştur” dedi. Akansoy, Talat'ın, büyük ihtimalle bugün ameliyat edileceğini açıkladı.
  Akansoy, Talat'ın tedavisinin İstanbul'daki bir vakıf hastanesinde (Florance Nightingale) devam ettiğini, yaklaşık 10 gün sonra adaya döneceğini söyledi.

  Cumhurbaşkanı Talat'ın moralinin iyi olduğunu ve eşi Oya Talat ile yaverinin de yanında olduğunu belirten Akansoy, İstanbul Üniversitesi ile protokol imzalamak üzere İstanbul'da bulunan KKTC Sağlık Bakanı Eşref Vaiz'in de Talat'ın yanında olduğunu, gerekli açıklamaları orada yapacağını kaydetti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı