Dünya Haberleri

DÜNYA

  Talat-Hristofyas görüşmesi sona erdi

  A.A.
  09 Aralık 2009 - 13:54Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 13:54

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimtiris Hristofyas'ın Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde Lefkoşa ara bölgede yaptığı görüşme sona erdi, teknik heyetler arasındaki görüşme ise sürüyor.

  Talat, görüşmenin ardından, Cumhurbaşkanlığına dönüşünde yaptığı açıklamada, temsilciler Özdil Nami ile Yorgos Yakovu'nun da katılımıyla önce dörtlü başlayan görüşmede "ekonomi" başlığını görüştüklerini kaydetti.

  Konuya uzmanların devam etmesi için, liderler olarak görüşmeden ayrıldıklarını, temsilcilerle uzmanların görüşmeye devam ettiğini belirten Talat, uzmanların yarın da bir araya geleceğini söyledi.

  Talat, görüşmeye BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer ile BM Kıbrıs Özel Temsilcisi Taye Brook Zerihoun'un katılmadığı belirtilerek, BM'den bir yetkilinin görüşmeye katılıp katılmadığının sorulması üzerine, uzmanlar arasındaki görüşmeye BM yetkilisinin katıldığını belirtti.

  New York'ta bulunan Downer ve Zerihoun'un, Kıbrıs müzakere sürecinin gidişatıyla ilgili olarak bugün BM Güvenlik Konseyini bilgilendirmesi bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı