KAYSERİ HABERLERİ

Talas’ta şiir ve türkü şöleni

DHA
29.04.2017 - 15:15Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- TALAS Belediyesi tarafından düzenlenen 'Erciyes’ten Çanakkale’ye Şiir Akşamları' programında şairler birbirinden güzel şiirlerini okurken, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile Sönmez de ölümsüz türküleri söyledi.
Belediye konferans salonunda gerçekleştirilen Talas Belediyesi ve Kayseri Yazarlar, Şairler ve Sanatçılar Derneğiyle ortaklaşa düzenlediği Erciyes’ten Çanakkale’ye şiir ve türkü şölenine Kayseri ve diğer illerden birçok şair katıldı. Türk milletinin dünyanın en önemli yazılı kültürlerine sahip olduğunu ifade eden Çanakkale Akademisi Şiir Ailesi Derneği Başkanı Mustafa Berçin, “Ancak önemli olan bu kültürü yeniçağlara taşımaktır. Bu tür etkinlikler bu kapsamda çok önemli. Sudan balık çıkarmak herkesin harcıdır. Ama önemli olan sudan ateş çıkarmak.” diye konuştu. Programın sonunda tüm şairler sahneye çıkarak Cemile Sönmez ile birlikte Kayseri’ye özgü olan “Gesi Bağları” türküsünü söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Talas’ta şiir ve türkü şöleni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Talas’ta şiir ve türkü şöleni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı