KAYSERİ HABERLERİ

Talas Belediyesi Şehit Furkan Doğan İçin Anıt Yaptıracak

IHA
18.10.2015 - 14:13Son Güncelleme : 18.10.2015 - 14:14

MUSTAFA PALANCIOĞLU

IHA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Mavi Marmara’da şehit olan Furkan Doğan için yapılacak anıt çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Sosyal ve kültürel faaliyetlerde belediye olarak aktif olduklarını kaydeden Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgili Talas Belediyesi olarak çok aktif bir belediyeyiz. Bunlardan bir tanesi sağlıklı yaşam projesiydi. Şuanda rutin faaliyetlerimiz devam ediyor. Vatandaşlarımız ben dahil kilo veriyoruz, çeşitli etkinliklerimiz oluyor. Verdiğimiz ‘Sağlıklı Yaşam Kartı’ okutanların sayısı ortalama 200 civarında. Dolayısıyla 200 civarında bir katılım ile her hafta bir faaliyet yapıyoruz. Bu hafta sonu Erciyes’te bir yürüyüş yaptık. Türk Bayrağı açtık, terörü lanetledik. Tabi etkinliklerimiz hem kilo verme hem de birlik beraberlik üzerine. Dolayısıyla çok faal devam eden bir çalışma. İnşallah havalar müsait olduğu takdirde de yılsonuna kadar devam edeceğiz ve her sene bunu tekrarlayacağız. Kışın aldığımız kiloları yazın vereceğiz” dedi. Furkan Doğan için yaptırılacak olan anıt ile ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Palancıoğlu, “Furkan Doğan biliyorsunuz Mavi Marmara’daki şehidimizle ilgili Reşadiye bir mezarlığımız var. Burası aslında eski bir mezarlık. Şehidimiz Furkan Doğan da orada yattığı için çok ziyaretçiler geliyor. Ziyaretçiler geldiğinde hem bir anı olsun hem hatırlansın diye ufak bir anıt gibi insanların fotoğraf çektirebileceği, ziyaret edebileceği ve Mavi Marmara ile ilgili bilgilerin olacağı bir anıt tasarladık. Ama alan yeterli olmadığı için mezarlığın genişletilmesiyle ilgili kamulaştırma çalışmaları başlattık. İmar revizyonları tamamlandı. Kamulaştırma da biter bitmez orada otoparklarla ilgili, hem misafirler geldiğinde ağırlayabileceğimiz güzel bir mekanla birlikte inşallah o mezarlığı 20116 yılı içerisinde tamamlayıp hayata geçirmiş olacağız. Dolayısıyla yurt içi ve yurt dışından gelecek misafirlerimize de nezih bir ortamı inşallah sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Talas Belediyesi Şehit Furkan Doğan İçin Anıt Yaptıracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Talas Belediyesi Şehit Furkan Doğan İçin Anıt Yaptıracak haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:44
  • Yatsı
   20:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı