KAYSERİ HABERLERİ

Talas Belediyesi İlçeye Çok Kapsamlı Sağlık Merkezi Kazandıracak

IHA
15.10.2015 - 12:31Son Güncelleme :

TALAS BELEDİYESİ

IHA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçeye çok kapsamlı bir sağlık merkezi kazandıracaklarını vurgulayarak Cuma günkü açılışa bütün vatandaşları davet etti.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçede çok kapsamlı bir sağlık merkezi yaptırdıklarını söyleyerek Cuma günü yapılacak olan açılışa vatandaşları davet etti. Talas’a ilk defa diş polikliniği de kazandırılacağını vurgulayan Palancıoğlu, “Bu Cuma ayın 16’sında daha önce Bahçelievler’de Miraboğlu Sağlık Ocağı olarak bilinen ama yıllar önce kapanmış SGK tarafından mülkiyeti alınan bir yeri 15 ay uğraştık, bürokrasiyi açtık. Sağ olsun milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanımız da destek verdiler. Şuanda 300 bin TL’lik yatırım yaptık. Talas’a çok kapsamlı bir sağlık merkezi kazandırmış oluyoruz. Cuma namazından hemen sonra saat 14:00’de Mirbapoğlu Sağlık Merkezi inşallah belediyemiz tarafından Talas’a kazandırılıyor. Burada 4 aile hekimimiz çalışacağı gibi ekstra sürprizlerimiz var. Talas’ta ilk defa diş polikliniğini kazandırıyoruz. Aynı zamanda psikolog, diyetisyen gibi ilave hizmetlerin de verildiği bir yer olacak. Bir diğeri Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün de kanser tarama üniteleri ki bu da yaklaşık 700 bin TL’ye mal olan bir yatırım. Meme ve rahim kanserleri için buraya bir tarama ünitesi de kurulacak. Aynı zamanda belediyemizin de bir ofisi olacak. Hem diyetle ilgili hem aile danışmanlığı hem gençlik ile ilgili çeşitli desteklerin verileceği bir merkez. Saat 14:00’de Cuma günü tüm vatandaşlarımızı Miraboğlu Sağlık Ocağı’nın açılışına bekliyoruz. Talas’a hayırlı olsun” dedi. Belediyenin sosyal ve kültürel faaliyetlerinin devam ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Diğer bir faaliyet 8 ay boyunca devam edecek. Serdar Tuncer Bey ile anlaştık. Her ay Talas Belediyesi olarak bir sosyal faaliyet yapacağız. İlki Osmanlı ile başlıyor, ‘Osmanlı Kalbe Düşünce’ adı altında bir program. Burada Serdar Tuncer Bey ile birlikte şiirler dinleyeceğiz, aynı zamanda tarihçi yazar Talha Uğurluer’i misafir edeceğiz. Cuma Günü saat 19:00’da Kadir Has Kongre Merkezi’nde Serdar Tuncer ve Talha Uğurluel ile birlikte hem şiir dinletimiz olacak hem de Osmanlı ile ilgili birçok bilgileri Talha Bey bizlerle paylaşacak. Herkesi bu çalışmaya davet ediyoruz. Her ay Serdar Tuncer ile Necip Fazıl olsun, Mevlana olsun, gençlik üzerine olsun 8 ay boyunca bu faaliyetlere devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Palancıoğlu her iki etkinliğe de vatandaşları davet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Talas Belediyesi İlçeye Çok Kapsamlı Sağlık Merkezi Kazandıracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Talas Belediyesi İlçeye Çok Kapsamlı Sağlık Merkezi Kazandıracak haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı