Dünya Haberleri

  Talabani'den Gül'e iltifat

  DHA
  26.02.2011 - 23:35 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Kuveyt’te biraraya geldiği Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, "Maşallah genç, maşallah genç" diyerek iltifat etti.

  Cumhurbaşkanı Gül, Kuveyt’in bağımsızlığının 50’nci, Irak işgalinden kurtuluşunun 20’nci ve Emir Şeyh Sabah’ın göreve başlamasının beşinci yıl dönümü kutlamaları kapsamında geldiği Kuveyt’te, liderle ikili görüşmelerde de bulundu.

  Törenlerin yapıldığı yerde, İspanya Kralı Carlos, İngiltere Eski Başbakanı Tony Blair, Eski ABD Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Colin Powel, Romanya Cumhurbaşkanı Basescu, Suriye Cumhurbaşkanı Esad ve Butan Kralı Jigme Khesar Namgyel Wangchuck ile görüşen Gül, törenlerin bitiminin ardından Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdali ile aynı araçta ikamet ettiği Beyan Sarayı’na gitti. Gül, Beyan Sarayı’nda da Zerdali ile bir süre görüştü.

  TALABANİ'YLE GÖRÜŞME

  Abdullah Gül daha sonra Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile biraraya geldi. İki liderin tokalaşması esnasında Talabani, Gül’e görünümüne ilişkin iltifatta bulunarak, "Maşallah genç, maşallah genç" dedi. Gül de Talabani’ye gülerek karşılık verdi.

  Cumhurbaşkanı Gül, ikili görüşmeleri kapsamında Kanada Genel Valisi David Johnstone ile biraraya geldi. Cumhurbaşkanı Gül, ziyareti sırasında kendisine eşlik eden Kuveytli askerlerin fotoğraf çektirme isteği üzerine, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı