« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takviyeye gerek yok

Galatasaray Antrenörü, mevcut oyuncuların kendilerini tatmin ettiğini belirtirken, “Bu iki maçı lütfen ölçü almayın. Süper Lig’de rakiplerimiz çok daha güçlü olacak” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da dün teknik direktör Frank Rijkaard yerine antrenör Johan Neeskens basın toplantısı düzenledi. İki teknik adamın lig maçları sonrası da dönüşümlü basın toplantısı düzenleyeceği öğrenilirken Neeskens, Maccabi Netanya önündeki futbolun kendilerini memnun ettiğini ve transfere ihtiyaç olmadığını söyledi. Neeskens, “Son 2 maça baktığımızda, tüm futbolcularımızın performanslarından memnunuz, ama transfer sezonunun kapanmasına daha zaman var. Mevcut oyuncular bizi tatmin ediyor. Bence takviyeye gerek yok. Elano ile Mehmet Topal da aramıza katılacak. Şimdiye dek baktığımızda çok kaliteli oyuncularımız var kadromuzda. Bu denli iyi futbolcunun birarada olması rekabeti doğuruyor. Herkes de forma giyebilir.” dedi.

Rakiplerini küçümsemeden maça etkili başlamaları gerektiğini belirten Neeskens şunları söyledi: İlk dakikadan itibaren agresif oynadık ve iyi bir maç çıkarttığımızı düşünüyorum. Amacımız atabildiğimiz kadar gol atmaktı ve sergilenen oyun bizi memnun etti. Pazar günü ligde önemli bir maçımız olduğu için bazı oyuncuları riske atmadık.

İki maç ölçü değil

Ayağa pas, bizim futbol felsefemiz. Mantalitemiz, olabildiğince basit oynayıp pas alışverişini artırmak. Böyle oynayınca oyunu da hızlandırıyorsunuz ve rakibin organize olması zorlaşıyor. Her gün bunun üzerine çalışıyoruz. Nonda’nın performansı bugün çok iyiydi. Performansından memnunuz ve böyle süreceğine inanıyoruz. Keita’nın 45 dakika oynamasına daha önce karar vermiştik. Bu iki maçı lütfen ölçü almayın. Rakiplerimiz çok daha güçlü olacak Süper Lig’de.

Bunları da Beğenebilirsiniz