Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takviye değil tasfiye

Sarı kırmızılı kulübün yöneticileri Abdurrahim Albayrak ile Ali Dürüst, Galatasaray’a 6 aylık maliyetleri 8 milyon 663 bin lira olan 8 ismin takımdan gönderilmesi adına çabalıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY devre arasında yeni futbolcu almak için değil, eldeki oyuncuları satmak için çabalıyor. Sarı kırmızılı yönetim transfer çalışmaları yürüten ezeli rakiplerinin aksine, göreve geldikten sonra kucağında bulduğu ‘şişkin kadroyu’ eritmek adına mesai harcıyor. Yani hedef; Takviye değil tasfiye... Başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile Ali Dürüst, 33 kişinin yer aldığı geniş kadrodaki futbolcu sayısını azaltma amacında...
“Kendinize kulüp bulun” talimatı verilen futbolculardan yalnızca Furkan Özçal, Karabükspor’a giderken geri kalan 8 isim hâlen Galatasaray’da… Bu 8 futbolcunun 6 aylık Galatasaray Kulübü’ne maliyeti ise tamı tamına 8 milyon 663 bin lira…

SÖZLEŞMELERi FESHEDiLEBiLiR

HAMZA Hamzaoğlu’nun takımında düşünmediği Veysel Sarı, Gökhan Zan ve Umut Gündoğan’ın kadro dışı listesine eklendiği Galatasaray’da, bugün topbaşı yapacak olan takımla ilgili önemli bir karar daha alındı. Sarı kırmızılılarda Veysel, Gökhan, Umut, Engin Baytar, Eboue, Endoğan Adili, Kaan Baysal ve Lucas Ontivero, Alanya kampına götürülmedi. Bu isimler, İstanbul’da A2 takımı ile çalışacak.
Söz konusu futbolcuların hâlen kadroda yer alması üzerine, dünkü yönetim kurulu toplantısında 8 milyon 663 bin TL’lik korkunç fatura masaya yatırıldı. Başkan Duygun Yarsuvat ile yöneticiler, ocak ayı sonuna kadar talibi çıkmaması halinde Engin, Gökhan ve Eboue gibi sezon sonunda kontratı bitecek oyuncuların sözleşmesini feshetme seçeneğini gündeme aldı.


KİM NE KADAR ALIYOR?

FUTBOLCU GELiR GELiR (TL olarak)
Eboue 1.1 milyon Euro 2 milyon 985 bin
Engin 550 bin Dolar 1 milyon 263 bin
Veysel - 1 milyon 350 bin
Gökhan 550 bin Dolar 1 milyon 263 bin
Endoğan 250 bin Dolar 574 bin
Ontivero 175 bin Euro 475 bin
Kaan 75 bin Euro 203 bin
Umut - 550 bin
TOPLAM 8 milyon 663 bin TL
* Dolar kuru: 2.298, Euro kuru: 2.714 baz alınmıştır.


Yıldız oyuncularımızı kimseye satmayacağız

CİMBOM’un başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Radyospor’a konuştu. Albayrak, “Sneijder ve Muslera gibi yıldızlarımızı satmak istemiyoruz. Önce 4. yıldızı takmak, ardından gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz. Yıldızlarımızdan hiçbirini yollamayacağız” ifadesini kullandı.

‘BOŞA TRANSFER YOK’


Albayrak, “Taraftarımızın içi rahat olsun. Başkanımızın dediği gibi Sneijder’e 50 milyon Euro veren olursa satacağız. Yıldızlarımızla devam etmek istiyoruz. Transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız” diye konuştu.

Aslan Alanya yolcusu

CİMBOM bugün topbaşı yapacak. Alanya’da devre arası kamp çalışmalarına başlayacak olan Galatasaray, bugün özel bir uçakla direkt Alanya’ya gidecek. Sarı kırmızılı takım 19 Ocak’a kadar Alanya’da 2 hazırlık maçı yapacak. Başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, kafile başkanı olarak takımla beraber Alanya’ya gidecek.

İkinci aday Adnan Öztürk

GALATASARAY Kulübü eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, mayıs ayında yapılacak olan kongrede başkan adayı olduğunu açıkladı. 4.5 ay sonra yapılacak olan seçimli genel kurulda Öztürk’ün de adaylığını açıklaması ile başkanlığa talip olan isim sayısı ikiye çıktı. Daha önce Turgay Kıran da adaylığını duyurmuştu.

Hamzaoğlu sınav yapacak!

ŞİMDİ sınav zamanı! Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 10 gün izin yapan Galatasaraylı futbolculara 1.5 saatlik bireysel çalışma programı yazmıştı. Bugün topbaşı yapacak olan futbolculara bireysel performans testleri uygulanacağı öğrenildi. Hamzaoğlu, testi geçemeyenlere özel kondisyon idmanları yaptıracak.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler