Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksim'de trafik artık yerin altından akıyor

  Hasan YILDIRIM İSTANBUL DHA
  13 Eylül 2013 - 13:44Son Güncelleme : 13 Eylül 2013 - 13:44

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında sürdürdüğü trafiği yeraltına alma çalışmaları tamamlandı. Tarlabaşı Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi birbirine bağlayan tüneller trafiğe açıldı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Hizmetleri Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar neticesinde Taksim Meydanı’ndaki araç trafiğinin yer altına alınması için yapılan tüneller sabah 09.05 itibariyle trafiğe açıldı. Tarlabaşı istikametinden Harbiye yönüne doğru tünellerden ilk olarak bir motosiklet geçti. Tünelden geçen ilk kişinin kendisinin olmasından çok mutlu olduğunu söyleyen turizmci Mehmet Hakan "Tünelden ilk geçen biz olacağız inşallah. Biz motosiklet sürücüleri diğer sürücüler kadar trafik sıkışıklığından sıkıntı çekmiyoruz ancak tüneller sayesinde Taksim'den geçiş rahat olacaktır" dedi.

  TÜNELLER 24 SAAT İZLENECEK

  Trafiğin açılmasıyla tüneller hizmete girmiş oldu. Bu tüneller ile Taksim metrosu ve otobüs durakları da birleşmiş oldu. Tüneller 75 kamera ile 24 saat izlenecek. Tünellerden metroya çıkan bir yolcu “Ben bu yolun inşaatını da takip ettim. Açılışını da bekliyordum. Çok güzel olmuş. Buradan Kabataş’a gidip karşıya geçeceğim" diye konuştu.

  “TÜNELLERİN ÜSTÜNDE ÇOK FAZLA BETON GÖRÜNTÜSÜ VAR"

  Metrodan tünele çıkan Sara Şimon ise “İlk defa geçiyorum. Bayağı emek verdiler ama biz de uzun süre bunun kahrını çektik. İnşallah herkes kolaylıkla faydalanır. Yayalar için bir kolaylık sağlandı ama üst kısımda çok fazla beton bir görüntü var. Onunla ilgili bir düzenleme olacaktır. Sabırsızlıkla onu bekliyoruz" dedi.

  Açılan tüneller ile Tarlabaşı Bulvarın'ndan giren araçlar Şişli yönüne Cumhuriyet Bulvarına ya da Beşiktaş Yönüne Divan kavşağına geçiş yapabiliyorlar. Cumhuriyet Caddesinden tünele girenler ise Eminönü yönünde Tarlabaşı Bulvarı'na çıkabiliyor.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı