Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksim'de Lice yürüyüşü

  Abdullah YILDIRIM - Remzi KOPAR / İSTANBUL
  29 Haziran 2013 - 16:31Son Güncelleme : 29 Haziran 2013 - 18:49

  Diyarbakır Lice’deki olaylar, bugün Kesk İstanbul Şubesi ve BDP İstanbul İl Başkanlığı üyesi yaklaşık 200 kişi tarafından protesto etti. Galatasaray’dan Taksim Meydanı’na yürüyen grup, ‘Her yer Lice her yer direniş’ sloganı attı.

  Kesk İstanbul Şubesi ve BDP İstanbul İl Başkanlığı üyesi yaklaşık 200 kişinin katıldığı protesto, Galatasaray Meydanı’nda başladı. Diyarbakır'ın Lice ilçesi Kayacık Köyü'nde yapımı devam eden Kayacık Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası inşaatının protesto edilmesi sırasında açılan ateş sonucu yaşamını yitiren Mehmet Yıldırım’ı anma ve ‘Lice halkıyla dayanışma’ için toplanan kalabalık, basın açıklaması yapmak üzere Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada gruptan, ‘Her yer Lice, her yer direniş’, ‘Yaşasın halkların kardeşliği’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’, Selam selam imralıya bin selam’ sloganları yükseldi. Eylem sırasında çevik kuvvet ekipleri de yoğun güvenlik önlemleri aldı.

  TAKSİM'DE LİCE YÜRÜYÜŞÜ / FOTO GALERİ

  Eylem sırasında hem Galatasaray, hem de Taksim’de çok sayıda polis hazır bekledi. Yürüyüş meydana gelindiğinde son buldu. Kesk Dönem Sözcüsü Mehmet Aydoğan burada bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, hükümetin çatışmasızlık ortamında barışa giden yolu kana buladığı, devletin Lice’de bir can daha aldığı belirtildi.

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN LİCE AÇIKLAMASI

  Taksim Lice, Lice Taksim’dir

  Açıklama şöyle devam etti: “AKP hükümeti Taksim Gezi Parkı direnişinde kullandığı şiddet dilini, barış sürecinde de devam ettirerek, ılımlı iklimi sabote etmeye çalıştığını göstermiş oldu. Artık Taksim Lice Lice Taksim’dir. Cihangir, Moda, Kadıköy, Beşiktaş, Ankara, Dikmen, İzmir ve daha birçok yerde Lice’yi taa yüreğinde hisseden halk yürümüştür.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı