Gündem Haberleri

  Taksim'de kalabalık azaldı

  AA
  02.06.2013 - 10:41 | Son Güncelleme:

  Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda akşam saatlerine göre sayıları oldukça azalan kalabalığın bekleyişi sürüyor.

  Göstericilerin ayrılmasının ardından hayatın normale döndüğü Beşiktaş'ta temizlik çalışması yapılıyor İstanbul (AA) - Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda akşam saatlerine göre sayıları azalan kalabalığın bekleyişi sürüyor.

  Kalabalıktan bazıları gruplar halinde sohbet edip şarkılar söylerken, kimilerinin de çimlere ve banklara uzandıkları görüldü. Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve ara sokaklarda, göstericiler tarafından oluşturulan barikatların bulunduğu gözlendi. İstiklal Caddesi ve çevresindeki bazı dükkanlar ve reklam panoları hasar görürken, Cumhuriyet Anıtı'na da yasa dışı örgütlerin flamalarının asıldığı dikkati çekti.

  Taksim Meydanı çevresinde, yakılan ve tahrip edilen belediye otobüsü ve canlı yayın aracının da aralarında yer aldığı bazı araçların enkazı bulunuyor.

  Beşiktaş'ta hayat normale döndü

  Öte yandan, günlerdir izinsiz gösterilere sahne olan Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı, İnönü Stadı'nın çevresi ve Dolmabahçe'de grupların sabah saatlerine doğru ayrılmasının ardından hayat normale döndü.

  Yer yer kaldırım taşlarının ve trafik levhalarının söküldüğü, çöp konteynerlerinin devrildiği Beşiktaş bölgesinde, belediye görevlileri temizlik çalışması yapıyor.   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı