« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taksim tek renk

Taksim Gezi Parkı eylemlerine 12’nci gününde 3 büyük kulübün taraftarlarından destek geldi. Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar ve Fenerbahçeliler sloganlar ve marşlarla eylemlere katıldılar. Rakip takımlarının bayraklarını, formalarını, flamalarını taşıyan taraftarlar, Gezi Parkı’nda büyük coşkuyla karşılandı.

Özge EĞRİKAR / İSTANBUL
SON GÜNCELLEME

TARAFTARLAR KOL KOLA GEZİ PARKI'NA YÜRÜDÜ

TAKSİM BÖYLESİNİ GÖRMEDİ!GEZİ PARKI OLAYLARI

Beşiktaş taraftarı Çarşı grubu önderliğinde saat 19.03’te Köyiçi Meydanı’ndan Gezi Parkı’na yürüyüşe geçti. Fenerbahçeli taraftarlar da 19.07’de Kadıköy İskelesi’nde buluştu. Vapur ve teknelerle Kabataş İskelesi’ne gelen taraftarlar, burada diğer taraftar gruplarıyla biraraya geldi. Türk Bayrağı açıp, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları atan taraftarlar, Gezi Parkı’na doğru yürüyüşe geçti.

Taksim tek renk Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi

Fenerbahçe ve Beşiktaşlı taraftarlara Galatasaray’dan da destek geldi. Birlikte yürüyüş renkli görüntüler oluşturdu. Özellikle Galatasaraylı taraftarların büyük bir Fenerbahçe bayrağını taşıması dikkat çekti. Taksim Meydanı taraftar gruplarının gelmesiyle stadyumları aratmadı. AKM’nin üzerindeki onlarca eylemci ile AKM önündeki eylemciler meşaleler yaktı. Bazı taraftarlar da fişek attı. Fenerbahçeli bir grup taraftarın, AKM binasına çıkarak astığı “3 Temmuz 2011’i Unutma Fenerbahçe” yazılı parkartı dikkat çekti. Balıkesir’deki Kazdağı köylüleri de eyleme destek vermek için Gezi Parkı’na geldi. Yörelerine ait geleneksel kıyafetleriyle eyleme katılan Kazdağı köylüleri yanlarında getirdikleri ekolojik yiyecekleri eylemcilere verdiler.

GEZİ’YE TARAFTARDAN BÜYÜK DESTEKGenç Türkler isimli grup Taksim Meydanı ve çevresinde çıkan olayları protesto etmek için Kadıköy Bağdat Caddesi’nde toplanarak Kadıköy Meydanı’na yürüdü. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşte Türk bayrakları taşındı. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüş sonunda gruptakiler Kadıköy Meydanı’nda olaysız dağıldı.

Taksim tek renk AKM'nin çatısı çökebilir uyarısı

Taksim tek renk Kızılay'da gazlı ve TOMA’lı müdahale

İzmir'de Gezi Parkı coşkusu

Taksim tek renk Müzakereler ertelenebilir

Yeni Türkiye yüzde yüz özgür


ÇARŞI TAKSİM'E YÜRÜDÜ

Bunları da Beğenebilirsiniz