Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksim şöleni

  Hürriyet Haber
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.06.2013 - 22:39

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamaları ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Köşk'te BDP'lı Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşmeden çıkan 'eylemler şölene dönüşmeli' mesajının etkisiyle bu akşam Taksim Meydanı'nı şölen alanına döndü.

  Meydanda önceki günlerden farklı olarak taplanan kalabayım şarkılar, türküler eşliğinde halaylar çekti. Gönlünce eğlendi.

  Öte yandan Beşiktaş Kartal heykelinde toplanan yaklaşık 300 kişi, Akaretler yokuşundan Osmanbey'e çıktı. Yürüyüş sıradında katılanlarla birlikte sayı yaklaşık 2 bin kişiye çıktı. Kalabalık sloganlar eşliğinde Taksim'e doğru yürüdü.

  TAKSİM' DE EYLEMLER ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ

  ÇARŞI'DAN AÇIKLAMA

  Çarşı Grubu, Beşiktaş semtini olası olaylardan uzak tutma çağrısında bulundu.

  İnternet sitesinden yapılan açıklamada "Büyük Beşiktaş taraftarlarına sesleniyoruz; Çarşı'yı kimse paravan olarak kullanmasın. Çarşı'nın üzerinden kimse çıkar sağlamasın. Provokasyonlara sebebiyet verilmesin. Halkın malına zarar verilmesin. Beşiktaş semtinin esnafı, emekçisi ve bütün Beşiktaş halkı zarar görmektedir. Taraftarlarımız semtimizin daha büyük zarar görmemesi için özen göstermelidir. Semtimizi olası olaylardan uzak tutalım. Beşiktaş semtine sahip çıkalım." ifadeleri kullanıldı.

  "ÇARŞI" TAKSİM'E YÜRÜDÜ
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı